בנט: יש פה קמפיין להרס היהדות

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נגד הטענות להדתה בבתי הספר, "יש פה קבוצה של אנשים שרוצים למחוק את הזהות היהודית מעל פני האדמה".

אורלי הררי , ד' בחשון תשע"ח

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום: Yonatan Sindel/Flash90טוען....

שר החינוך, נפתלי בנט, זעם הערב (שלישי) על סערת ההדתה בריאיון תקיף במיוחד בתכנית "לונדון את קירשנבאום" בערוץ 10.

"יש קמפיין מכוון כדי להכניס אותי למגננה בגלל שאני נחוש שכל ילד במדינת ישראל יידע מי זה משה רבנו", אמר והוסיף: "המשפחה שלי נרצחה בשואה בגלל שהם יהודים. אלפי שנים אנחנו מקיימים את העם. מה קרה שיידעו קצת יהדות?".

"יש פה קבוצה של אנשים שרוצים למחוק את הזהות היהודית מעל פני האדמה, רוצים שפה יהיה שבדיה. לא רוצים שיהיו קידוש וקבלת שבת. התוצאה היא שיש גנים בתל אביב שלא רוצים קבלת שבת ביום שישי. זו התוצאה שאנחנו רוצים?", המשיך שר החינוך.

במהלך הריאיון האשים בנט את ערוץ 10 בשיתוף פעולה עם הפורום החילוני בקמפיין להרס היהדות.

"תפסיקו את המלחמה הזאת על קצת יהדות וקצת ציונות", אמר. "חיוני שכל ילד במדינת ישראל יקבל מטען יהודי וציוני עשיר יידע מה זה סידור, מה זה סליחות. לא תהיה כפייה דתית. לא אאפשר את זה ואני מתנגד לזה ברמה עקרונית".

בנושא אחר התייחס בנט בראיון לחוק נגד חקירת ראש ממשלה מכהן: "יש שני צדדים למטבע. בסיעה שלנו היה ויכוח. מצד אחד יש הרבה היגיון בהענקת חסינות לראש ממשלה כדי שאם ירצה לעשות פעולה מסוימת, לא יענישו אותו. מצד שני, מה שחרה לרוב חברי סיעתי זה הפרסונליזציה והתחושה שזה סביב ראש הממשלה. מוסרית אני חושב שאסור לגרום למצב שנבחר ציבור יפחד לחוקק חוק מחשש שבמשטרה ובפרקליטות ינקמו בו. עד סוף השבוע אגבש עמדה ואודיע עליה".

כמו כן, בנט טען שנאום ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בפתח מושב החורף של הכנסת היה לגיטימי. "גם הנאום של הנשיא וגם הנאום של רה"מ היו נאומים מאוד חריפים, כל אחד בדרכו. זה לגיטימי. הנשיא אמר שני דברים: האחד שמערכת המשפט פעלה בצורה לא ראויה במשך מספר עשורים וחדרה בצורה אגרסיבית לאזור של המחוקק והממשלה ומצד שני הוא אומר שהריאקציה של הממשלה הנוכחית היא מופרזת ויוצרת קיטוב", אמר.