עימות בירושלים: "החלטה בזויה"

ועדת ההקצאות בירושלים אישרה העברת בתי הספר הדתיים לחרדים בסיוע חלק מנציגי הציונות הדתית בעיר.

ערוץ 7 , ד' בחשון תשע"ח

עופר ברקוביץ
עופר ברקוביץ
צילום: רפי קוץ

ועדת ההקצאות בעיריית ירושלים אישרה את העברת בתי הספר ברנדט ונווה עציון בירושלים מהציבור הדתי לאומי לטובת הציבור החרדי.

ההחלטה הינה חלק מהסכם החלוקה אותו חתם ברקת עם החרדים ואשר גרר ביקורת רבה.

מי שסייעו להחלטה למרות מאבק סוער של ההורים והתושבים הינם חלק מנציגי הציונות הדתית בעיר - יעל אנטבי אשר הצביעה בעד וכן משה לאון ומאיר תורג׳מן אשר בחרו להיעדר ובכך איפשרו את הרוב החרדי.

מי שהוביל את המאבק בתקופה האחרונה לצד ההורים היה יו״ר התעוררות וסגן ראש עיריית ירושלים עופר ברקוביץ אשר הוא וחברי סיעתו התנגדו להסכם החלוקה וכן בהצבעה בוועדת ההקצאות. אליהם הצטרפו בוועדה חברי המועצה דב קלמנוביץ ואריה קינג.

ערב ההצבעה ניסה עוד ברקוביץ להסיר את העברת בתי הספר מסדר היום כאשר פנה במכתב חריף לראש עיריית ירושלים ניר ברקת, "במסגרת ההסכם בחרת להעדיף ילד אחד על פני ילד אחר, לפגוע פגיעה קשה בציונות הדתית בירושלים. כל ילדי העיר הם ילדינו, ואנחנו מחויבים לדאוג להם, אבל לא אחד על חשבון השני, אלא אחד על יד השני. תמכנו בלקיחת הלוואה של מיליארד ש״ח לבניית כיתות וצמצום פערים, וזהו הפתרון הנכון לניהול העיר".

בסיום ההצבעה אמר ברקוביץ', "מצער שמי שמתיימר לייצג את הציונות הדתית בעיר נתן היום יד להפקרתם. יכלנו היום בהעברת קול אחד להפיל את ההחלטה הבזויה הזאת אך מתוך שיקולים פוליטיים אישיים בחרו היום חלק מנציגי הציונות הדתית בעיר לשתף פעולה עם ראש העיר ולהפוך את בוחריהם לסוג ב".