השר אריאל: אפס סובלנות לטרור החקלאי

שר החקלאות ביקר במושב שקף על רקע גניבת הענק שהיתה במקום. אריאל הבטיח: ״למדינת ישראל איכפת מהחקלאים שלה''.

חזקי ברוך , ה' בחשון תשע"ח

השר אורי אריאל
השר אורי אריאל
צילום: חזקי ברוך

אפס סובלנות לטרור החקלאי

שר החקלאות ופיתוח הכפר אורי אריאל (הבית היהודי) ביקר אמש (רביעי) במושב שקף ונפגש באופן אישי עם החקלאים שנפגעו מגניבת הענק שהיתה במושב ביום שישי האחרון.

נציין כי מס רכוש יפצה את החקלאים, לאחר שהשמאים הגיעו היום לאמוד את היקף הנזקים.

בעקבות הביקור אמר השר אריאל לערוץ 7 כי ״על מנת למגר את תופעת הגניבות החקלאיות פניתי לשרת המשפטים, לשר לביטחון פנים ולסגן שר הביטחון, לחסימת מעבירי המים, להשלמת הגדר למניעת חדירת פלשתינאים והבאת הנושא לחקיקה שתחמיר יותר עם מסיגי הגבול.

''למדינת ישראל אכפת מהחקלאים שלה ומשרד החקלאות עושה מאמצים לעידוד חקלאים צעירים להכנס לענף. אנחנו רואים באפס סובלנות קיומם של אירועי טרור חקלאי שיכולים להביא לחשש לחיי אדם. זימנתי פגישה דחופה בנושא עם שרת המשפטים והשר לביטחון פנים כדי לשפר את ביטחונם של החקלאים'', אמר.

אריאל התייחס ליוזמה של ח''כ איתן ברושי (המחנה הציוני) להקים ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא החקלאות. ״הניסיון של ח''כ ברושי לעשות את החקלאים והחקלאות מסכנים לא יעבוד, ושום פולטיקאי לא יהפוך את החקלאים למסכנים. יחד עם החקלאים ממשיכים להוריד את המיסוי על עובדים זרים ומחירי המים וחוק יצוא. הדברים האלה יביאו את החקלאות למקום טוב״.

"במקביל משרד החקלאות במגעים עם המפקח על הביטוח במשרד האוצר כדי לגיבוש פוליסות יעודייות לגניבות חקלאיות על מנת שינתן פיצוי הולם לחקלאים״, סיפר השר.