"800 מיליון שקלים - רק ההתחלה"

השרה גילה גמליאל מחזקת את מאבק המתיישבים להקצאת תקציבים לכבישים העוקפים. "מדובר במהלך מציל חיים. פשוטו כמשמעו".

חזקי ברוך , ו' בחשון תשע"ח

נגד מדינה פלשתינית, בעד תוכניות בנייה חדשות ביו"ש. גילה גמליאל
נגד מדינה פלשתינית, בעד תוכניות בנייה חדשות ביו"ש. גילה גמליאל
צילום: מירי צחי

השרה לשוויון חברתי, ח"כ גילה גמליאל, הביעה הבוקר (חמישי) תמיכה במאבק של מתיישבי יהודה ושומרון, שהובילו ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, ראש מועצת בית אריה אבי נעים וראש מועצת קריית ארבע מלאכי לוינגר, שתכליתו העברת תקציבים לשיפור תשתיות והרחבת הבנייה ביהודה ושומרון.

"יהודה ושומרון הן חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. מחובתה של ממשלה לאומית ליישב ולבנות בכל חלקי הארץ, כמו גם לאפשר לאזרחיה תשתיות, כבישים ואמצעי תחבורה ראויים", אמרה גמליאל.

היא הוסיפה כי "לא יעלה על הדעת שאזרחי ישראל המתגוררים ביהודה ושומרון יופלו לרעה תוך סיכון ממשי לחייהם בעקבות תשתיות תחבורה וכבישים רעועים ומסוכנים".

לדברי השרה, "כפי שממשלת הליכוד חיברה את הפריפריה מדרום ומצפון למרכז בהשקעה תקציבית אדירה בכבישים ובתשתיות, כך אנו מחויבים לייעד תקציבים בעבור תשתיות, כבישים, תחבורה ומרכיבי בטחון הולמים עבור מתיישבי יהודה ושומרון".

"אני מברכת על החלטת ראש הממשלה להקצות 800 מיליון שקלים לשיפור תשתיות הכבישים באזור, אך זו רק ההתחלה. יש לוודא כי הבטחות אלו מיושמות ומעוגנות בהחלטת ממשלה וכן להעביר בסעיפי התקציב כספים בעבור צרכים אלו בתקציב 2019. אני מחזקת את ידי ראשי הרשויות יוסי דגן, מלאכי לוינגר, אבי נעים ואחרים וסמוכה ובטוחה כי הדברים יבואו על פתרונם במהרה. מדובר במהלך מציל חיים. פשוטו כמשמעו", סיכמה גמליאל.