דואר אלקטרוני יעצור מחפר פלסטיני?

רכז של 'רגבים' הזעיק את המנהל האזרחי לעצור חפירה לא חוקית, אך הופנה לשלוח מייל לפניות הציבור. המנהל האזרחי: "נמשיך לבצע אכיפה".

ערוץ 7 , ו' בחשון תשע"ח

הבאגר בפעולה
הבאגר בפעולה
צילום: רגבים

מחפר (באגר) של פלסטיני שהחל אמש (רביעי) לפרוץ דרך בלתי חוקית צמוד לכביש 60 - הכביש המרכזי ביהודה ושומרון, ממשיך את עבודתו באין מפריע גם היום, חרף פניה שהוגשה למנהל האזרחי.

רכז השטח של תנועת רגבים ביו"ש, שלח אתמול בצהרים את תיעוד העבודות לפקח של המנהל האזרחי באזור, שהינו הגורם המוסמך לעצור את העבודות בזמן אמת ואף להחרים את המחפר.

רק בשעות הערב הגיעה התשובה של הפקח: "פנה לפניות הציבור במנהל האזרחי".

ב"רגבים" מציינים כי פניה שכזו לא נענית באופן מיידי, ובכך לא ניתן לעצור את סיום פריצת הדרך הבלתי חוקית ולאתר את מבצע העבודות.

כאמור, העבודות נמשכו גם לאורך היום (חמישי) חרף הפניה, ובתנועת רגבים אומרים כי "חבל שהגורם הממונה על אכיפת החוק מפגין יחס מזלזל לעבודתו ולפונים אליו".

מהמנהל האזרחי נמסר בתגובה: ''בהתאם לנהלים המוכרים גם לארגון רגבים, דיווח על פעילות בלתי חוקית יועבר לפניות הציבור במנהל האזרחי לצורך טיפול, מעקב ומתן מענה מסודר לפניות. מבדיקת הנושא, נמצא כי רכז השטח של תנועת רגבים חדש בתפקידו ואינו מכיר את הנהלים המקובלים. המנהל האזרחי פועל וימשיך לפעול על מנת לבצע אכיפה בשטחי C''.