שוב תקרית פוליטית על מזרן הג'ודו

לאחר שבאולימפיאדת ריו האחרונה סירב יריב מצרי ללחוץ את ידו של הג'ודוקא הישראלי אורי ששון, גם טוהר בוטבול נקלע למבוכה שכזו

נרי וייס , ז' בחשון תשע"ח

ג'ודו
ג'ודו
צילום: ISTOCK

שוב ערבוב בין פוליטיקה וספורט על מזרן הג'ודו. אחרי הפתיחה האדירה אמש בתחרות הגרנד סלאם שאבו-דאבי, פתיחה שכללה מדליית זהב לטל פליקר וארד לגילי כהן, המשיכו היום (שישי) הג'ודוקאים הישראלים לעלות אל מזרן הג'ודו שבאיחוד האמירויות הערבית.

התקווה הנוספת של ישראל למדליה גם היום, הג'ודוקא שגיא מוקי צלח אמנם את הקרב הראשון שלו מול יריבו מטג'יקיסטן, אך נכנע בשלב הבא לפרנק דה ויט ההולנדי החזק והודח מוקדם מהצפוי.

אך עם כל הכבוד למוקי, אחרי ההצלחה של אתמול עם זכייתם של צמד הג'ודוקאים הישראלים במדליות ארד וזהב, הכותרת הגדולה מהיום השני של התחרות מגיעה מטוהר בוטבול.

הגו'דוקא הישראלי הצעיר המתחרה במשקל של עד 73 ק"ג, פגש כבר בסיבוב הראשון יריב מקומי, רשאד אלמשיג'ארי מאיחוד האמירויות. לאחר הקרב בו גבר הישראלי על יריבו המקומי, סירב זה ללחוץ את ידו של בוטבול בסיום הקרב, מה שהזכיר את סירובו של היריב המצרי במשחקים האולימפיים שהתקיימו בקיץ שעבר בריו ללחוץ את ידו של הג'ודוקא הישראלי זוכה מדליית הארד אורי ששון.

למעשה, סירובו של היריב המקומי מאיחוד האמירויות ללחוץ את ידו של בוטבול הישראלי, מהווה המשך ישיר להחלטתם המבזה והלא ספורטיבית של מארגני התחרות במדינה הערבית לאסור על הופעתם של חברי המשלחת הישראלית עם סממנים ישראליים - החל מדגל, דרך המדים הלאומיים ועד לנגינת המנון המדינה בעת זכיה במדליה.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il