אין הסכמות בקואליציה

עד להודעה חדשה לא יעלו להצבעה הצעות חוק של חברי הקואליציה זאת בעקבות המשבר עם הליכוד סביב החוק הצרפתי.

חזקי ברוך , ח' בחשון תשע"ח

ועדת השרים
ועדת השרים
צילום: יחצטוען....

בעקבות העימות בין הליכוד לבית היהודי סביב "החוק הצרפתי" הוחלט כי כל החוקים של הקואליציה שאמורים היו לעלות להצבעה בוועדת שרים לחקיקה, יידחו עד להודעה חדשה.

בין החוקים שלא יעלו מחר גם החוק לביטול ההתנתקות של יו"ר סיעת הבית היהודי שולי מועלם.

"אני מצפה מהליכוד ודוד ביטן לא לדחות שוב את ההצבעה מחר על החוק לביטול ההתנתקות מצפון השומרון. החוק יעלה להצבעה. אנחנו לא רוצים להיות חמוצים".

גם ההצבעה בוועדה על חוק "ירושלים רבתי", שתוכננה למחר, נדחתה למועד אחר לפי בקשת ראש הממשלה שביקש לתאם את החוק עם הממשל האמריקני.

חבר הכנסת דודי אמסלם טען מוקדם יותר בתכנית "פגוש את העיתונות" כי בליכוד מעוניינים להעלות את החוק כבר מחר, זאת מכיוון שגורמים במפלגת הבית היהודי מבצעים תדרוכים לעיתונאים בהם הם טוענים שהצליחו לעצור את החוק.

מהבית היהודי נמסר זמן קצר אחרי הריאיון כי "מדובר בחוק יסוד שלא יכול להתקדם ללא הסכמה. היה סיכום מפורש שהחוק לא יעלה בחודש הקרוב. לכן גם מחר החוק לא יעלה להצבעה".

החוק הצרפתי קובע כי היועץ המשפטי לממשלה לא יאשר לחקור באזהרה ראש ממשלה מכהן על עבירות שאינן עבירות מין או אלימות או ביטחון או סמים.

למעשה ראש ממשלה מכהן שנחשד בעבירות מרמה, הפרת אמונים או שוחד יהיה חסין מפני חקירה בעת כהונתו גם אם עבר על החוק וגם אם יהיו לכך ראיות מוצקות לכאורה.