תיעוד: ערבים תקפו אוטובוס בצפון

שלושה ערבים תושבי הכפר טוראען נעצרו לאחר שהסגירו עצמם למשטרה בעקבות פרסום הסרטון בו הם נראים משליכים חפצים על שמשת אוטובוס.

ערוץ 7 , ט' בחשון תשע"ח

שלושה ערבים תושבי הכפר טוראען נעצרו אמש (שבת) לאחר שהסגירו עצמם למשטרה בעקבות פרסום הסרטון בו הם נראים משליכים חפצים על שמשת אוטובוס אגד בקו 845.

שניים מהחשודים הם צעירים בני 18 ו-22 והשלישי כבן 44. החשודים יובאו היום להארכת מעצר בבית משפט השלום בנצרת.

מהמשטרה נמסר כי "ביום רביעי האחרון אוטובוס אגד שהסיע נוסעים בעת שנסע בכביש 77 בקטע שבין מחלף גולני לצומת בית רימון נחסמה דרכו על ידי רכב מסחרי אשר ממנו יצאו 3 חשודים אשר גרמו נזק לאוטובוס באמצעות חפצים שונים שהשליכו עליו ובאמצעות מוט ברזל. הרקע לאירוע בבדיקה".

"האלימות בחברה שלנו מחלחלת גם לכביש והיא תוצאה ישירה לירידת כוחה של משטרת התנועה ברחובות ובכבישים", אמר רז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק, "כשהציבור רואה נוכחות משטרתית מועטה בכביש, ההרתעה נעלמת ואנשים לא חוששים לנהוג בבריונות, בידיעה כי הסיכוי שיתפסו נמוך".

"אין תחליף לנוכחות של ניידות גלויות בכביש כדי לצמצם את תאונות הדרכים ולהגביר את הביטחון של משתמשי הדרך. לכן, חייבים להוסיף 300 ניידות ו-300 שוטרים כבר היום כדי לצמצם את תאונות הדרכים ולהחזיר את הביטחון למשתמשי הדרך", הוסיף.