30 שנה לחטמ"ר
"זוהי זכות להיות חלק ממשפחת בנימין"

בבית אל נערך טקס חגיגי לציון 30 שנה להקמת חטמ"ר בנימין. המח"ט אל''מ יובל גז: "חטיבת בנימין גובשה וחושלה בלהבות הלחימה".

עדו בן פורת , ט' בחשון תשע"ח

המח"ט הנוכחי עם המח"ט לשעבר יפתח רון טל
המח"ט הנוכחי עם המח"ט לשעבר יפתח רון טל
צילום: דובר צה"ל

לפני כשלושים שנה, בעקבות פריצת האינתיפאדה הראשונה, הוקמה החטיבה המרחבית בנימין, ומאז היא עברה שינויים רבים ותהפוכות בהתאם לשינויים בשטח ובמציאות הביטחונית.

במהלך השנים התמודדה החטיבה עם אתגרים מבצעיים יוצאי דופן ועם פיגועי טרור קשים, לצד הלחימה הבלתי מתפשרת בטרור הערבי לאורך כל השנה וסביב כל שעות היממה.

בטקס חגיגי לציון 30 שנים להקמת חטמ"ר בנימין אמר מפקד החטיבה אל''מ יובל גז כי "חטיבת בנימין גובשה וחושלה בלהבות הלחימה".

האירוע התקיים במפקדת החטיבה ביישוב בית אל, והשתתפו בו ראשי ההתיישבות ביהודה ושומרון בהם יו"ר מועצת בנימין אבי רואה, מפקד פיקוד מרכז האלוף רוני נומה, מפקד אוגדת איו"ש תא"ל ערן ניב, מפקדי עבר, אנשי זרועות הביטחון השונים, מפקדים וחיילים.

במקביל לטקס החגיגי, נחנכה חורשה לזכרי חללי צה''ל ששירתו בחטיבה.

בנוסף, התקיים מסע כומתה ראשון מסוגו בו השתתפו כלל חיילי החטיבה המרחבית בנימין. זו הפעם הראשונה שחטיבה מרחבית עושה מסע כומתה במטרה ללכד את חייליה. המסע נערך סמוך לשילה, התחיל במוצב 773 והסתיים באתר שילה הקדומה.

"אין זה מס שפתיים אותו אנו משלמים נוכח המעמד", אמר המח''ט גז בטקס החגיגי, ''כולנו יודעים כי את המילים הגבוהות אנו צריכים לפדות בלחימה עיקשת בטרור, עקב בקרקע, לילות כימים, בעומק הכפרים ובמרחב האבטחה.

''העמידה במשימה היא החובה העליונה החלה עלינו, לובשי המדים תוך מחויבות והגנה על כלל האוכלוסיות הנמצאות במרחב. חובה זו, כפי שמשתקפת בקהל הגדול הזה היום, טומנת בחובה זכות גדולה, לה שותפים כולנו. זוהי הזכות להיות חלק ממשפחת בנימין; לעצב את ההיסטוריה בעבר ובהווה; ולהגן על המקום בשירות המדינה".

אלוף פיקוד המרכז רוני נומה אמר בטקס "כיום, כמו לאורך כל שנות קיומה מעניקה החטיבה ביטחון לאזרחי ישראל באשר הם, ומקיימת שיתופי פעולה ביטחוניים ואזרחיים על מנת לאפשר איכות חיים לתושבי האזור, היהודים והפלשתינאים".טוען....

צילום: דובר צה"ל