הנהגת שפגעה בנערה מואשמת בהריגה

אור סיהאצ'י, צעירה בת 27 תושבת ראשון לציון, מואשמת בהריגתה של הנערה ליאל בבלר בתאונת דרכים שהתרחשה בחודש מאי.

שלמה פיוטרקובסקי , ט' בחשון תשע"ח

ליאל בבלר
ליאל בבלר
צילום: באדיבות המשפחה

פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד כתב אישום כנגד אור סיהאצ'י, צעירה בת 27 תושבת ראשון לציון, בעבירות של הריגה וגרימת חבלה חמורה.

לפי כתב האישום, ב-26 במאי נהגה סיהאצ'י ברכב מסוג פולקסוואגן ברח' אברהם בר בראשון לציון, והתקרבה לצומת מרומזר. באותו זמן נהגה נהגת אחרת בכיוון הנסיעה הנגדי לנסיעת סיהאצ'י, ברכב מסוג שברולט.

הנהגת הגיעה לצומת ועצרה בנתיב השמאלי, המיועד לפנייה שמאלה, כשמופע אור הרמזור בכיוון נסיעתה היה אדום. עם החלפת האור לירוק, החלה לפנות עם רכבה שמאלה ונכנסה לתוך הצומת. באותו זמן, הגיעה סיהאצ'י לצומת, אך חרף העובדה שהרמזור בכיוון נסיעתה היה אדום, היא המשיכה בנסיעה, נכנסה לצומת והתנגשה עם רכבה בשברולט.

כתוצאה מההתנגשות, סטה רכבה של סיהאצ'י ימינה לעבר אי תנועה המיועד להולכי רגל ופגע בעוצמה בשתי נערות בנות 16, התנגש בעמוד רמזור והתהפך על גגו. אחת הנערות, ליאל בבלר ז"ל, נחבלה בראשה באופן קשה, פונתה לבית-חולים ונפטרה כעבור 4 ימים. איבריה נתרמו על ידי הוריה והושתלו בגופם של חולים שהמתינו להשתלה. לנערה האחרת נגרמו חבלות ושברים והיא אושפזה בבית-חולים.

בנוסף, כתוצאה מהתאונה, הוטחו הנערות על חבריהם אשר עמדו עמן על אי-התנועה, ואלה סבלו מכאבים וחבלות. כן נגרם מכאוב לנהגת השברולט, לנכדתה שישבה עימה ברכב ולסיהאצ'י.