השחקנית ביקרה בשלוה: "מקום מרגש"

לוזי לינטון, אשתו של שר האוצר של ארה"ב ושחקנית סקוטית, ביקרה במרכז שלוה בירושלים יחד עם אשת השגריר דיוויד פרידמן.

חזקי ברוך , ט' בחשון תשע"ח

לינטון ויוסי
לינטון ויוסי
צילום: מרכז שלוה

לוזי לינטון, שחקנית סקוטית ורעייתו של שר האוצר האמריקני, ביקרה במרכז 'שלוה' בירושלים בזמן שבעלה נפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

אל לינטון התלוותה תמי פרידמן, רעייתו של שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן.

"זה המקום הכי מדהים שהייתי בו אי פעם", אמרה לינטון, שכיכבה בסרטי הוליווד ותוכניות טלוויזיה. "זה מקום כל כך מיוחד ומרגש".

לינטון ופרידמן פגשו גם את יוסי סמואלס, ההשראה מאחורי הקמתו של מרכז שלווה. לפני ארבעים שנה, יוסי הפך עיוור וחירש, בין שאר המוגבלויות, כאשר נפגע מחיסון פגום בילדותו. הוריו, קלמן ומלכי סמואלס, נאבקו לגדל אותו בביתם בתוך משפחתם וקהילתם; אבל הבטיחו שיום אחד הם יקדישו את עצמם לעזור לילדים ולמשפחות במצבים דומים.

לינטון ופרידמן השתמשו בשפת הסימנים כדי לנהל דיונים עם יוסי על תשוקותיו הגדולות ביותר - פוליטיקה, מכוניות וטכנולוגיה. לאחר המפגש אמרה פרידמן כי "זה באמת מדהים איך החוויה של גידול ילד אחד עם מוגבלות יכולה להיות השפעה עצומה המובילה לאושר לכל כך הרבה משפחות אחרות עם ילדים עם מוגבלויות".

"במשך השנים, אבל במיוחד מאז פתיחת המרכז החדש, שלווה הביאה לשינוי משמעותי באופן שבו העולם מבין, דואג ומחבק את המוגבלות", אומר יוחנן סמואלס, מנכ"ל שלווה, שלקח את לינטון ופרידמן לסיור. "ותקוותי שיבואו עוד הרבה ביקורים בעקבותיו".טוען....