למרות המשבר: חוק חוות הבודדים יאושר

יו"ר סיעת הבית היהודי סיכמה עם יו"ר הקואליציה על העלאתו להצבעה בקריאה שניה ושלישית של חוק חוות הבודדים, למרות המשבר הקואליציוני

חזקי ברוך , י' בחשון תשע"ח

שולי מועלם
שולי מועלם
צילום: דוברות הכנסת

חוק חוות הבודדים יעלה היום (שני) להצבעה בקריאה שניה ושלישית, למרות המשבר הקואליציוני, כך סוכם הבוקר בין יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי, ובין יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן.

הסיכום הושג לאחר שאתמול התבשר יוזם החוק, ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי), כי בעקבות המשבר הקואליציוני והקפאת ההצבעות על הצעות חוק של סיעות הקואליציה, ההצעה שיזם לא תעלה להצבעה.

ח"כ מועלם רפאלי ציינה, "מדובר בחוק חשוב ציונית והתיישבותית. הוא לא אמור להיפגע כתוצאה ממחלוקות בקואליציה".

"חוק חוות הבודדים'', נזכיר, עבר בקריאה ראשונה ברוב גדול ובשיתוף פעולה של הקואליציה והאופוזיציה. המתנגדים היחידים היו חברי מרצ והרשימה המשותפת.

מדובר בחוק ציוני שאינו שנוי במחלוקת בקרב המפלגות הציוניות בכנסת. החוק מסדיר את הליכי התכנון של חוות הבודדים בנגב ובכך החוות יוכלו להתפתח כמיזמים חקלאים/ תיירותיים במטרה לשמור על אדמות המולדת.

אמש תקף ח"כ סמוטריץ' את הכוונה להוריד את החוק מסדר היום ואמר, "גם במאבקים פוליטיים יש גבולות. הורדת החוק מסדר היום לא רק פוגעת בקואליציה ובעבודתה היא מהווה פגיעה חמורה בנגב ובעשרות החוואים שתלויים בחוק על מנת להמשיך לשמור על אדמות המולדת. חבל שבליכוד מוכנים לפגוע בהתיישבות בנגב בצורה צינית בשביל רווח פוליטי צר".