'כשבימין רבים, השמאל עולה לשלטון'

ח"כ אברהם נגוסה קורא לשותפות הקואליציוניות להרגיע. "זה טפשי לפרק את הקואליציה בגלל החוק הצרפתי".

בני טוקר , י"א בחשון תשע"ח

נגוסה ונתניהו
נגוסה ונתניהו
צילום: מרים אלסטר. פלאש 90

יו"ר ועדת העלייה והקליטה, ח"כ אברהם נגוסה (ליכוד), אומר לערוץ 7 שהוא מקווה שהמשבר בין הבית היהודי והליכוד סביב החוק הצרפתי ייפתר.

"מה שקורה כרגע זה מאוד עצוב כי אין קואליציה טובה יותר מזו של הליכוד והבית היהודי וכל המתיחות וההתקוטטויות לא תורמות לקידום היעדים שהממשלה הציבה לעצמה. יש לנו קואליציה מצוינת וצריכים ללמוד מהעבר מה קרה כשהימין התחיל לריב ואיבד את השלטון השמאל עלה והגיע האסון של אוסלו ומאוחר יותר גרוש היהודים מעזה. וכאן יש לנו ממשלה עם קואליציה יציבה ששומרת על האינטרס של ארץ ישראל מדינת ישראל ועם ישראל לכן חשוב ליישב את המחלוקת".

לדבריו השותפות הקואליציוניות צריכות ללמוד לכבד אחת את האחרת, "גם הליכוד הצביע על חוקים של הבית היהודי ושל כולנו גם כשהיה מדובר בנושאים שלא ממש האמנו בהם וזאת כדי לכבד את השותפות שלנו. לכן אני לא מבין מדוע כשאנחנו מציעים חוק שנועד לשמור על יציבות שלטונית והוא לא אמור לחול על ראש הממשלה הנוכחי לא מובן על מה ההתנגדות. ראש ממשלה שנבחר בצורה דמוקרטית לא צריך להיות מובל לחדרי חקירות בגלל סיגריה שמפניה או קוקה קולה. הוא צריך להתעסק בלהנהיג את המדינה ולכן אנחנו רוצים להסדיר את זה בחוק, ולדעתי גם הבית היהודי צריכים לתמוך בחוק הזה".

ח"כ נגוסה סבור שהיום בשם חופש הביטוי פוגעים בדמוקרטיה, "במדינה דמוקרטית יש שלושה, שלטון החוק חופש הביטוי ובחירות כלליות. לצערי ההפגנות כל מוצאי שבת בשם חופש הביטוי מערערות את שלטון החוק ואם מנצלים את חופש הביטוי כדי לפגוע בשלטון החוק הדמוקרטיה בסכנה".