הכדורסל הישראלי חוזר ליד אליהו

אחרי שנה שמשחקי חצי גמר וגמר גביע המדינה בכדורסל התקיימו בהיכל הפיס ארנה שבבירה, חוזרים אלו להתקיים בתל אביב

נרי וייס , י' בחשון תשע"ח

אוהדי מכבי ת"א. חוזרים לבית
אוהדי מכבי ת"א. חוזרים לבית
עודד קרני, מנהלת הליגה

תל אביב, הנה אני בא. בשנה האחרונה נערכו משחקי חצי גמר וגמר גביע המדינה בכדורסל בבירה, בהיכל הפיס ארנה, אולמה הביתי של האלופה הפועל ירושלים.

קיומם של המשחקים המכריעים הללו באולם הנמצא בבירה התקבל בהבנה גדולה כשראשי הכדורסל הישראלי, ראש עיריית ירושלים ניר ברקת ואף שרת התרבות והספורט מירי רגב אמרו לא פעם כי כיאה למעמד הרם של משחקי ההכרעה בגביע המדינה בכדורסל, אין דבר יותר ראוי מלקיים את המשחקים הללו בבירה הישראלית.

שנה אחרי, ובאיגוד הכדורסל הודיעו היום (שני) כי המשחקים המכריעים חוזרים למקום בו התקיימו מספר רב של שנים - היכל מנורה מבטחים, או בשמו המיתולוגי - יד אליהו שבתל אביב.

על פי הודעת איגוד הכדורסל מדובר בשנה אחת בלבד בה יחזרו המשחקים המכריעים בגביע המדינה להתקיים בתל אביב, כשבשנה הבאה יעלה הדבר לחשיבה מחודשת.

האם ידה של מכבי ת"א היה בדבר ההחלטה? ספק רב, שכן דווקא בשנתיים בהן התקיימו משחקי ההכרעה בגביע המדינה בכדורסל בבירה, זכו האורחים מת"א על חשבונה של האלופה מירושלים שהלחץ הביתי והציפיות מוטטו אותם בזמן האמת.

ביום ראשון הקרוב תיערך במשרדי האיגוד הגרלת שמינית גמר גביע המדינה, אליה העפילו עד כה 15 קבוצות, כשהעולה האחרונה תקבע במשחק בין מכבי קרית גת מהלאומית לבני הרצליה, שיתקיים ב-30 בנובמבר.

משחקי שמינית הגמר ייערכו ב-24 לדצמבר, כששבוע לאחר מכן ייערך רבע הגמר. הקבוצות שכבר העפילו הן: מכבי תל אביב, הפועל ירושלים, הפועל חולון, מכבי אשדוד/באר טוביה, מכבי ראשון לציון, עירוני נהריה, מכבי חיפה, הפועל תל אביב, עירוני נס ציונה, הפועל אילת, הפועל באר שבע/בני שמעון, מכבי רחובות, מכבי הוד השרון, הפועל רמת גן/גבעתיים ומכבי רעננה.

משחקי חצי גמר גביע המדינה ייערכו ב-12 לפברואר, יום שני, ומשחק הגמר ייערך שלושה ימים לאחר מכן.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il