הטרור האסלאמי מאיים על כולם

ראש ממשלת אוסטרליה הגיע לישראל וקיים פגישת עבודה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, לאחר קבלת הפנים הרשמית.

ניצן קידר , י' בחשון תשע"ח

נתניהו עם ראש ממשלת אוסטרליה
נתניהו עם ראש ממשלת אוסטרליה
צילום: קובי גדעון, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה קיבלו הערב (שני) את ראש ממשלת אוסטרליה מלקולם טרנבול ורעייתו לוסי בטקס רשמי במשרד רה"מ בירושלים.

ראש ממשלת אוסטרליה הגיע לישראל במסגרת אירוע לציון 100 שנה לקרב על באר שבע במהלך מלחמת העולם הראשונה.

לאחר קבלת הפנים, התקיימה ישיבת עבודה בראשות נתניהו וטרנבול.

ראש הממשלה פנה לאורחו ואמר, "אני חושב ששני העמים שלנו מבינים זה את זה במובן העמוק ביותר. אנו מוקירים את ערכי השלום, החירות, הדמוקרטיה. אנו נלחמים באותם כוחות של אסלאם קיצוני שמאיימים לא רק על שתי המדינות שלנו אלא על הציוויליזציה המשותפת שלנו. מחוייבותך האישית לישראל ברורה לחלוטין. כל אזרחי ישראל מעריכים אותה מאוד".

"מחר נציין את יום השנה המאה של אירוע גדול בתולדות הציונות, בתולדות העם היהודי. אחד מהאירועים הללו לא היה מתאפשר לולא הגבורה והקורבן של כוחות אוסטרלים ששחררו את האדמה הזאת תחת השלטון העותומני שנמשך 400 שנה באומץ יוצא דופן. זה חקוק בזיכרון שלנו לנצח. העובדה שבאת כל הדרך מאוסטרליה כדי לציין את האירוע הזה אומר, לדעתי, רבות על הידידות בינינו, על השורשים העמוקים של אוסטרליה וישראל וגם הרבה עליך ועל לוסי", אמר נתניהו לטרנבול.

"אנו צריכים לזכור שהאירוע שנציין מחר היה השער לתחייתה המחודשת של העם היהודי ואני מצפה לציון האירוע ההיסטורי הזה יחד אתך. ברצוני להודות לך על תמיכתך האיתנה בישראל. אנו נשוחח כיצד להמשיך ולקדם את הברית בינינו, כיצד להעמיק, לחזק ולהרחיב אותה", סיכם ראש הממשלה.

ראש ממשלת אוסטרליה מלקולם טרנבול אמר לנתניהו, "ישנם אוסטרלים שמשרתים בכוחות האו"ם לאורך הגבולות של ישראל וכמובן שבאופן נרחב יותר, ברחבי המזרח התיכון כפי שאתה יודע וכפי שדיברנו פעמים רבות. כולנו נלחמים יחד נגד הטרור האסלאמי הקיצוני. הוא מאיים על ישראל, הוא מאיים על אוסטרליה, הוא מאיים על כל מי שמעריך ומוקיר חירות".

"מטרת הביקור הזה היא לציין את קרב באר שבע. אירוע היסטורי בעל משמעות יוצאת דופן, נקודת מפנה, מאותם רגעים שמהווים תפנית בהיסטוריה, שבה אוסטרלים וניוזילנדים בבריגדת הפרשים הקלים חצו במהירות את המזרח התיכון ושיחררו את פלשתינה, את ירושלים ואת סוריה, כל הדרך עד דמשק מידי האימפריה העות'מאנית, מהכיבוש הטורקי. זאת היתה גם השנה של הצהרת בלפור. הם נחלו ניצחון מבריק בהסתערות מצויינת, ההתקפה הרכובה המוצלחת האחרונה בהיסטוריה צבאית, ובהחלט התקפה שתיזכר לדורי דורות. אירוע אוסטרלי באופן מובהק שנחקק עמוק בתודעה הלאומית שלנו", סיפר טרנבול.

הוא הוסיף, "יש לנו דברים רבים לדון בהם במשרדך, ביניהם קרבות עכשוויים יותר, אך מעל לכול, על החוזק שביחסים הללו, בין אוסטרליה לישראל, שהולכים ומתחזקים משנה לשנה. היחסים בינינו הולכים ומתהדקים, הולכים ומתעמקים ונהיים משמעותיים מאי פעם. המחוייבות שלנו לערכים שעליהם האומות שלנו והחברות שלנו מבוססים: חירות, דמוקרטיה, שלטון החוק. אלו ערכים שלמענם תמיד נאבקנו ולמענן נמשיך להיאבק תמיד"