ישראל מתנצלת? "זו חרפה מתמשכת"

חבר הכנסת לשעבר משה פייגלין: כל שנותר הוא להתנצל על עצם קיומנו, וכמו במרמרה - לשלם פיצויים למשפחות ראשי הטרור.

חזקי ברוך , י"א בחשון תשע"ח

מנהרת טרור
מנהרת טרור
צילום: דובר צה"ל

חבר הכנסת לשעבר משה פייגלין, יו"ר מפלגת זהות, הגיב הבוקר (שלישי) לדבריו של דובר צה"ל תא''ל רונן מנליס, מהם עולה כי צה''ל לא התכוון לחסל את המחבלים שנכנסו למנהרת הטרור שהושמדה אתמול בעוטף עזה.

"מדובר בחרפה מתמשכת. ישראל מחסלת עם המנהרה - גם את ההרתעה שלה", אמר פייגלין. ''כמו בפרשת משט ה'מרמרה', או שערוריית קיפול המגנומטרים בהר הבית, גם חיסול המנהרה מתפתח במהירות לאירוע שבו ישראל מתנצלת על שהעזה להגן על ריבונותה''.

לדברי פייגלין, ''כל שנותר הוא להתנצל על עצם קיומנו, וכמו במרמרה - לשלם פיצויים למשפחות ראשי הטרור. למה לא בעצם? הרי כסף מזומן, חשמל, מים, טיפול רפואי ואוניברסיטאות בתנאי פנימיה - הם כבר מקבלים.

''המטרה האסטרטגית היא לא המנהרה בעזה או הכור באיראן, אלא ראשי הטרור כאן והמשטר שם. הם האויב, לא המנהרה. מי שאין לו זהות ודרך - אינו מסוגל לדעת מי האויב שלו. לא משנה כמה חזק ומתוחכם הוא יהיה - לעולם לא ינצח ותמיד יזמין את הסבב הבא", הסביר יו"ר מפלגת זהות.

כאמור, בצה"ל הבהירו אתמול כי הבכירים בחמאס ובג'יהאד האסלאמי שנהרגו בהפצצת המנהרה נפגעו במהלך החילוץ ולא כתוצאה מפגיעה ישירה. "מדובר בפעולה הגנתית מול הפרת ריבונות, הפיצוץ נועד לקטוע אותה ולהוציאה מכלל שימוש", הסביר דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס. "לא השתמשנו בשום אמצעי לא חוקי ולא מוכר", הוסיף והדגיש כי לא הייתה כוונה לבצע פעולת חיסול של בכירים.

מזכ"ל מפלגת האיחוד הלאומי אופיר סופר אמר בתגובה כי "מישהו כאן התבלבל. צה"ל ביצע פיצוץ מנהרה שאליה היו אמורים לחדור מחבלים לתוך שטחי ישראל ולרצוח יהודים ובמקום לברך על כך, מישהו בצבא ההגנה לישראל בחר להתנצל.

''מדובר ברוצחים שכל מטרתם היה לבחון מקרוב את פעילותם מתחת לקרקע וכל זאת על מנת להיערך לסבב הלחימה הבא", הזכיר סופר. ''אני קורא לשר הביטחון לקיים דיון דחוף על ההתנצלות של הצבא וקורא לחברי הקבינט לעשות הכל על מנת שיחוסלו עוד מחבלים ותשתיות".