נסייע לאוסטרלים במלחמה בטרור

ישראל תסייע לאוסטרליה לגבש אסטרטגיה לאבטחה נגד טרור. השר ארדן לערוץ 7: "קיימת הזדמנות היסטורית לגבש קואליציה חדשה נגד הטרור".

ניצן קידר , י"א בחשון תשע"ח

השר גלעד ארדן
השר גלעד ארדן
צילום: עמית שאבי, פלאש 90

ישראל תסייע לאוסטרליה בגיבוש דרכי אבטחה והתמודדות עם פיגועי טרור, כך נודע לערוץ 7.

במסגרת ביקורו של ראש ממשלת אוסטרליה מלקום טרנבול בישראל, הוא עתיד להודיע על יוזמה חדשה להחלפת משלחות של גורמי ביטחון פנים, משטרה, מגיבים ראשונים ורשויות חירום, על מנת לקדם אסטרטגיה לאומית אוסטרלית בנושא אבטחת מקומות הומי אדם מפיגועי טרור.

ממשלת אוסטרליה מתמודדת עם האיום של פיגועי טרור נגד מקומות הומי אדם כגון מרכזי ספורט, קניונים ואזורי בילוי. במסגרת היוזמה, הכוחות האוסטרלים ילמדו מהניסיון הישראלי בסיכול, מניעה, תגובה והתאוששות מפיגועי טרור.

שתי המדינות מתכוונות להעמיק את שיתופי הפעולה ביניהן בתחום בטחון הפנים והלוחמה בטרור.

נציין כי לאור חשיבות היזומה לממשלה האוסטרלית, היא הציעה לממן את העלויות של הגעת המשלחת הישראלית.

ממשלת אוסטרליה פנתה לשר לביטחון הפנים גלעד ארדן על מנת לקבל את אישורו ליוזמה. השר אישר, לאור החשיבות שהוא מייחס להרחבת שיתופי הפעולה הבינלאומיים בנושא. ראש הממשלה האוסטרלי יכריז מחר בפני כלי התקשורת בארצו על היוזמה.

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן אמר כי "כיום קיימת הזדמנות היסטורית לגבש קואליציה חדשה נגד הטרור, אשר תכלול את ישראל, ארה"ב, אוסטרליה, אירופה ומדינות נוספות".

"אני פועל, יחד עם העמיתים שלי מרחבי העולם, כדי לבנות קואליציה כזו, וכחלק משיתוף הפעולה החשוב, נעניתי בשמחה לבקשת האוסטרלים לחילופי משלחות בתחום הלוחמה בטרור".