שרת המשפטים:
"בנט לא טעה, עדיף שהצבא ידבר פחות"

השרה שקד התייחסה להתנצלות כביכול של דובר צה''ל על חיסול המחבלים ולביקורת שהשמיע בנט. "במדינה דמוקרטית מותר לבקר את דובר צה"ל"

ערוץ 7 , י"ב בחשון תשע"ח

איילת שקד
איילת שקד
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שרת המשפטים איילת שקד (הבית היהודי) התייחסה הבוקר (רביעי) לדברי שר החינוך נפתלי בנט, שתקף את צה"ל על כך ש"התנצל" כביכול על חיסול המחבלים בהשמדת מנהרת הטרור בעזה.

בראיון ל"חדשות הבוקר" בערוץ 12 אמרה שקד כי "בנט לא טעה, עדיף שהצבא ידבר פחות".

שקד הסבירה, "בעבר היו פעולות מוצלחות של הצבא שלאחריהן לא נאמרה מילה. כאן היה תדרוך עיתונאים מאסיבי של דובר צה"ל ובנט רק הגיב לדברים. במדינה דמוקרטית מותר שתהיה ביקורת גם על דובר צה"ל".

שרת המשפטים התייחסה גם לחוק הצרפתי שגרם למשבר קואליציוני וסיפרה כי "החוק נדחה בהסכמה שלי עם דוד ביטן, אמרנו שאנחנו רוצים לבחון את זה. דוד ביטן יו"ר קואליציה מצוין ואנחנו משתפים פעולה".

על חקירות ראש הממשלה אמרה שקד כי "אם ראש הממשלה יואשם בשוחד, זה לא דבר שאפשר לטאטא".

בנוגע לחוק שיאסור על המשטרה לפרסם המלצות בתום חקירה אמרה שרת המשפטים כי "הודעת המשטרה היא בעיקר לתקשורת, הפרקליטות בקיאה בענייני התיק. צריך שלפרקליטות וליועמ"ש יהיה שיקול דעת נקי. תהיה שקיפות, אבל לא צריך לעשות את זה מוקדם מדי, אסור לעשות לינץ' לפוליטיקאים".

נציין כי השרה שקד צפויה להיפגש בהמשך היום עם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כדי לשמוע את עמדתו בנוגע לחוק שיאסור על המשטרה לפרסם בתום חקירה את המלצותיה באשר להעמדה לדין.טוען....