השר בנט:
"האויב לא צריך לדעת מה היתה כוונתנו"

יו"ר הבית היהודי מגיב לביקורת על דבריו נגד דובר צה"ל. "מחבלים לא צריכים לשמוע מה לא או כן התכוונו לעשות. מחבלים צריכים למות".

ערוץ 7 , י"ב בחשון תשע"ח

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר החינוך נפתלי בנט (הבית היהודי), חבר הקבינט המדיני-ביטחוני, הודף את הביקורת נגדו על כך שאמר כי צה''ל לא צריך להתנצל על חיסול המחבלים בפיצוץ מנהרת הטרור שחדרה לשטח ישראל בעוטף עזה.

כזכור, דובר צה''ל אמר כי לצבא לא היתה כוונה לחסל את המחבלים, בנט אמר בתגובה כי ''אסור להתנצל על חיסול מחבלים'' והשר ליברמן תקף את בנט והאשים אותו ב''התנפלות'' על ראשי הצבא.

הבוקר (רביעי) השיב השר בנט למבקריו ואמר כי "בזכותי הבהירו את דברי דובר צה"ל. מאז אתמול אני מותקף על-ידי פוליטיקאים אבל עומד מאחורי דבריי. מאז שהתגייסתי לסיירת מטכ"ל מעולם לא הבהרתי לאויב שלא התכוונו לחסל אותו''.

בראיון לגלי צה''ל הוסיף יו"ר הבית היהודי, ''אני אוהב את צה"ל מאוד ופיקדתי על פעולות רבות בניגוד לשרים אחרים. ניסו לסתום לי את הפה גם ב'צוק איתן' אבל התעקשתי וחיסלנו את המנהרות".

השר בנט הבהיר כי ארגוני הטרור לא צריכים לדעת על כוונותיה של ישראל. ''אויבינו לא צריכים לדעת מה הייתה כוונתנו, אלא צריכים לדעת שמי שפוגע בישראלים - דמו בראשו. מה שאמרו זה לא מסר של הרתעה. אנחנו צריכים להבהיר שלא מתנצלים על חיסול מחבלים".

"מחבלים לא צריכים לשמוע מה לא או כן התכוונו לעשות. מחבלים צריכים למות", הדגיש בנט והוסיף ''זה כל כך פשוט שמפליא אותי שאני נדרש להסביר את זה".טוען....