השר כץ בהר חברון: ''חוויה להיות כאן"

שר התחבורה חנך את כביש 316, ביקר באתר המורשת הלאומי בסוסיא ונפגש עם התושבים. ''זכות גדולה לחיות בארץ התנ''ך''.

עדו בן פורת , י"ב בחשון תשע"ח

השר ישראל כץ בסוסיא
השר ישראל כץ בסוסיא
צילום: עודד בן משה

שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ (הליכוד) סייר במועצה האזורית הר חברון, חנך את כביש 316, ביקר באתר המורשת הלאומי בסוסיא ונפגש עם התושבים.

בתחילת היום, השר כץ השתתף בטקס חנוכת כביש 316 ביער יתיר שבהר חברון. במסגרת השקעות משרד התחבורה באזור, נכלל גם שיקום הכביש המאפשר הידוק הקשר בין הר חברון לבאר שבע ויישובי צפון הנגב.

בשנים האחרונות פעל השר כץ עם משרדו, בשיתוף המועצה האזורית הר חברון, לריבוד וחידוש של כבישי הר חברון, חידוש צמתים והוספת תאורה, הקמת מסוף תחבורה חדש והכפלת מספר קווי התחבורה הציבורית. במהלך הסיור פגש השר את התושבים ואת הנהגות היישובים שביקשו להודות לו על העשייה הרבה שמורגשת בהר חברון.

במהלך טקס חנוכת הכביש אמר יוחאי דמרי, ראש מועצת הר חברון, "אנו מודים ומעריכים את עבודת משרד התחבורה ובראשו השר ישראל כץ שממשיך את תנופת פיתוח הכבישים הנהדרת גם באזורנו. 35 שנה כביש 316 חיכה לידו המסורה של השר. לכביש ישנה חשיבות בחיזוק הקשר בין הפריפריה למרכז, מטרה אותה שמנו בסדר עדיפות גבוה".

בחנוכת הכביש התייחס השר כץ לחשיבותה האסטרטגית של ההתיישבות בהר חברון והתחייב להמשך עשייה ולחיזוק האיזור. "תמיד חוויה להיות כאן. זהו אחד המקומות היפים בארץ. זכות גדולה לחיות בארץ התנ''ך, ללוות את ההתיישבות וליהנות מיינות יתיר.

''ליישובי המועצה ישנה חשיבות אסטרטגית ומהותית וחשוב מכל הבחינות לחזק את המקום ואת המתיישבים. אעשה בתחומי כל מה שצריך כדי לחזק את האזור. אנחנו נמצאים כבר בתכנון להרחבת כביש 60 בתוך תכנית החומש, ותכנון נוסף ורחב של התשתיות ביהודה ושומרון. כביש 60 חייב להיות מודרני, פתוח, בטיחותי ונכון תחבורתית.

שר התחבורה סיפר כי ''גם בתחבורה הציבורית השקענו רבות במקומות הללו וישנה חשיבות רבה לתחבורה ציבורית. כל אלה יסייעו למשימה החשובה - להביא יותר נוכחות יהודית לאזור. פיתוח האיזור מסייע לכלל האוכלוסיות כאן, כולל התושבים היהודים והערבים".טוען....

צילום: עודד בן משה