הכלבים הקפיצו את חברות הכנסת

ח"כ מלכיאלי (ש"ס) אמר כי "יש בעולם מקומות שאסור לכלבים להיכנס אליהם". ח"כ מיכל בירן זעמה: "מקווה שאתה לא משווה כלבים לנשים".

חזקי ברוך , י"ב בחשון תשע"ח

מיכל בירן
מיכל בירן
עמרי פיררטוען....

במהלך דיון שנערך הבוקר (רביעי) בוועדת העבודה והקליטה של הכנסת על מתווה הכותל, אמר ח"כ מיכאל מלכיאלי מסיעת ש"ס, כאשר הוא רצה לציין שלהרבה מקומות יש תנאי כניסה כי "יש בעולם גם מקומות שאסור לכלבים להיכנס אליהם".

חברות כנסת התפרצו לעברו בזעם. ח"כ מיכל בירן (המחנה הציוני) אמרה "אני מקווה שאתה לא משווה בין כלבים לנשים".

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) אמר לבירן "מה אכפת לך מהכותל? אני נכנס למועדון הומואים ולסביות?".

הדיון עסק בהשפעת ביטול מתווה הכותל על יחסי ישראל ויהדות התפוצות. ח״כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני) אמרה כי ״בעניינים מהותיים ישראל 'שייכת לנבחרים' שהם סוג א׳, כשהיתר - אלו שאינם אורתודוקסים, זוכים ליחס של יהודים סוג ב׳. הם טובים רק כדי לתת לנו כסף ולדאוג למעמד ישראל בעולם.

''באותו האופן בדיוק מתייחסת הממשלה ל-400 אלף ישראלים שמספיק טובים לשלם מיסים ולשרת בצבא, אך לא מספיק טובים כדי להתחתן בארצם״, תקפה סבטלובה.

ח״כ ד״ר נחמן שי (המחנה הציוני), יו״ר השדולה לחיזוק העם היהודי שיזם את הדיון בנושא השפעת ביטול מתווה הכותל על יחסי ישראל והתפוצות, אמר כי ״התסיסה הפוליטית שהביאה לביטול מתווה הכותל, לאחר שהוסכם כבר ע״י הממשלה, יצרה קרע טעון ומסוכן ופגעה באחת הרקמות הרגישות ביותר שבליבת הקשר ההדוק והאסטרטגי בין ישראל ובין התפוצות, האמון ובהדדיות. מדובר כאן בנושא יהודי שחייבים להוציא מהשדה הפוליטי.

''הממשלה ממשיכה לקבל מיהדות העולם ובעיקר מיהדות ארה״ב את כל העזרה בנושאים החשובים לנו; BDS, אנטישמיות וביטחון. בתמורה אנו טורקים את הדלת בפניהם. נושא זה מרעיל את היחסים בינינו. אנו צריכים את יהדות העולם והיא זקוקה לנו״, הבהיר שי.