אורי אריאל מאיים במשבר קואליציוני

שר החקלאות ביקר במאהל המחאה של המשפחות השכולות מול בית ראש הממשלה והעביר מסר לנתניהו: "אל תעמיד את חוסנה של הקואליציה במבחן".

אלירן אהרון , י"ב בחשון תשע"ח

השר אריאל במאהל המחאה
השר אריאל במאהל המחאה
צילום: אלירן אהרוןטוען....

שר החקלאות אורי אריאל (הבית היהודי) פקד היום (רביעי) את מאהל המחאה מול בית ראש הממשלה, שהוקם על ידי משפחות שכולות וראשי רשויות מיו"ש בדרישה לתקצב את מרכיבי ההגנה וסלילת הכבישים העוקפים ביהודה ושומרון.

השר אריאל נפגש עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן ועם הדס מזרחי ששכלה את בעלה ברוך הי"ד בפיגוע בערב ליל הסדר.

אריאל העביר מסר ברור לראש הממשלה בנימין נתניהו, ולפיו אם לא יעביר את התקציבים ליהודה ושומרון הקואליציה עלולה להתפרק.

"המשפחות צודקות. אנחנו לא עובדים לפי הכללים שמוציאים הודעות לתקשורת ובזה נגמר הסיפור. חיכינו מספיק, לצערינו הרב ההמתנה גבתה קורבנות בנפש. ביקשתי מיו"ר הבית היהודי השר בנט להעלות בישיבת ראשי הסיעות הקרובה את נושא אפשרות יצירת משבר אל מול הקואליציה כולל הצבעה נגד הקואליציה, אם לא יימצא פתרון תקציבי", סיפר אריאל.

"אנחנו פונים אל ראש הממשלה ואומרים - אל תעמיד את חוסנה של הקואליציה במבחן, תעשה את מה שמתבקש, תעשה את הדברים לאלתר. הנושא הזה גובל בחיי אדם ובפיקוח נפש. לכן אין כאן מקום לדיונים גדולים, אלא לקבל החלטות ולבצע".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר "צר לנו שהדברים מגיעים לידי כך אולם מדובר בחיי אדם. אין לנו ברירה אחרת. אם לא תהיה שורה תקציבית עד שבוע הבא ולא רק הבטחות בתקשורת, הקואליציה תרעד".