חילול בית כנסת מוסיוף: "כאב וזעזוע"

האלמונים שהשחיתו את בית הכנסת פגעו בתקרה וחיללו את אולם התפילה. ככל הנראה הרקע לאירוע הוא סכסוך מתמשך בין באי בית הכנסת

בן שאול , י"ג בחשון תשע"ח

ח"כ מיכאל מלכיאלי
ח"כ מיכאל מלכיאלי
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שרי וחברי הכנסת של ש"ס הביעו זעזוע ממעשי ההשחתה שבוצעו בבית כנסת מוסיוף, הממוקם בשכונת הבוכרים שבמרכז ירושלים.

"נחרדתי הבוקר לשמוע על מעשי הפוגרום שהתחוללו הלילה בבית הכנסת 'מוסאיוף' בירושלים תוך חילול הקודש ובזיון בית מקדש מעט. קשה לתאר את תחושות הכאב והזעזוע לנוכח מראות כאלו בבית הכנסת ההיסטורי שהפך לסמל של הרבצת תורה בירושלים", אמר יו"ר ש"ס השר אריה דרעי.

"הורתי הבוקר לסגן ראש העיר הרב צביקה כהן לפנות למפקד מחוז ירושלים כדי שהנושא יטופל ברצינות רבה וברף הגבוה כדי למצות את הדין עם הפורעים ולוודא שמקרים כגון אלו לא יישנו", הוסיף.

במהלך שעות הבוקר ביקרו במקום נציגי ש"ס והביעו מחאתם. "הזדעזעתי לראות את חילול הקודש, חילול בית מקדש מעט, לראות את הפרוכת קרועה והמשקוף עם המזוזה על רצפת בית הכנסת. זה מזכיר מאורעות אפלים. גם אם יש כעסים ומאבקי ירושה אסור לפרוק את זה על מקום הקודש", אמר ח"כ מיכאל מלכיאלי.

האלמונים שהשחיתו את בית הכנסת פגעו בתקרה וחיללו את אולם התפילה. ככל הנראה הרקע לאירוע הוא סכסוך מתמשך בין באי בית הכנסת.

מהמשטרה נמסר כי "במהלך הלילה התקבל במשטרה דיווח על נזק שנגרם לתקרת בית כנסת במרכז העיר. למקום הגיעו שוטרים שפתחו בחקירה, ממנה עולה כי ככל הנראה הרקע לאירוע הינו סכסוך מתמשך בין באי בית הכנסת. החקירה נמשכת".