"להעמיד לדין את ראשי הטרור"

ארגון הגג של הקהילה היהודית בארגנטינה ספד לחמישה תושבי ארגנטינה שנרצחו בפיגוע הטרור בניו יורק ביניהם אריאל ארליך ממוצא יהודי

מיכל לוי , י"ג בחשון תשע"ח

זירת הפיגוע במנהטן
זירת הפיגוע במנהטן
צילום: רויטרס

ה'אמיה' (AMIA), ארגון הגג של הקהילה היהודית בארגנטינה, ספד לחמישה תושבי ארגנטינה שנרצחו בפיגוע הטרור בניו יורק, ביניהם אריאל ארליך שמוצאו יהודי.

"ה'אמיה' מגנה בתוקף את הפיגוע האכזרי במדינת ניו יורק, בו נרצחו חמישה אזרחים ארגנטינאים, תושבי פרובנציית רוסריו, שנסעו לביקור תיירותי בארצות הברית פיגוע אכזרי זה, שהביא לרציחתם הטרגית של שמונה ולפציעתם של שנים עשר בני אדם נוספים, ממחיש לכולנו פעם נוספת, את החובה להעמיד לדין את ראשי ארגוני הטרור.

עוד הוסיפו כי "אירוע טרור זה מראה את הבוז המוחלט של ארגוני הטרור לחיי אדם, ואת כוחם ההרסני והאכזרי, שאיש אינו ניצל ממנו. פעם נוספת מומחש לכולנו כי הטרור אינו מבדיל בין אדם לאדם, ובין גזע, אמונה, גיל או לאום.

"ארגון האמיה המציין 23 שנה לפיגוע הטרור הרצחי שהתבצע בבנין הקהילה, משתתף באבל הלאומי של האומה הארגנטינאית, ושולח את תנחומיו הכנים למשפחות הקרבנות, ומתפלל להחלמת המהירה של הפצועים הרבים", נמסר מטעמם.

בין הנרצחים בפיגוע אריאל ארליך, ממוצא יהודי, בעל מפעל פלדה בעיר רוסאריו שבארגנטינה, שהגיע למנהטן שבניו יורק לטיול עם חבריו.

על פי דיווחי כלי התקשורת המקומיים, כמה מהם התקשו לעמוד בהוצאות הנסיעה, וארליך הוא ששילם עליהם מכיסו.