השר כץ מזהיר את איראן:
אם תאיימו עלינו - תיעלמו

"בימים אלה, כשלא מעט ארגונים ומשטרים מנסים לקעקע את הזיקה היהודית הנצחית לארץ ישראל, חשוב להתגאות במי שאנחנו ובצדקת דרכנו".

אלירן אהרון , י"ג בחשון תשע"ח

ישראל כץ
ישראל כץ
צילום: אלירן אהרון

שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ (הליכוד) נאם היום (חמישי) בקונגרס הציוני שהתכנס בבנייני האומה במלאת 100 שנים להצהרת בלפור.

השר כץ התייחס לזכות ההיסטורית של עם ישראל בארצו, תקף את הפלסטינים שמנסים לשנות עובדות היסטוריות והעביר מסר מאיים לאיראן.

הנאום המלא:

ביום הזה, לפני מאה שנים, כשאלפי שנות היסטוריה מאחורינו, העם היהודי קיבל את הלגיטימציה להקמת מדינה יהודית עצמאית.

"ממשלת הוד מלכותו רואה בעין יפה את הקמת הבית הלאומי לעם היהודי בארץ ישראל" נכתב בהצהרה ההיסטורית שנחתמה בידי שר החוץ הבריטי, הלורד ארתור ג'יימס בלפור ב-2 בנובמבר, 1917.

הצהרה זו אמנם רק התגשמה כעבור שלושים ואחד שנים, אך הבסיס להקמת מדינה לעם היהודי בארץ ישראל נקבע באותו יום היסטורי.

אף על פי שאיבדנו כשליש מבני עמינו בשואה, הציונות לא נכנעה ואף אחד לא יכול היה למנוע מאיתנו את זכותנו הטבעית וההיסטורית בארץ ישראל.

בימים אלה, כשלא מעט ארגונים ומשטרים מנסים לקעקע את הזיקה היהודית הניצחית לארץ ישראל, חשוב מאי פעם להתגאות במי שאנחנו, בכברת הדרך שעשינו ובצדקת דרכינו.
איש לא יוכל לנתק את הקשר בין העם היהודי לירושלים הגדולה, השלמה, המאוחדת, בירת העם היהודי מזה 3000 שנה ולנצח נצחים


הציונות תמיד לוותה במתח פנימי, המדינה היהודית אל מול הדמוקרטיה, השגשוג והפיתוח אל מול האתגרים והאיומים שניצבים בפניה. אך כולם כבר יודעים הציונות ניצחה בעבר והציונות תמשיך לנצח.

כפי שאמר ראש הממשלה המנוח מנחם בגין, בנאומו על חוק סיפוח רמת הגולן לגבולות מדינת ישראל בשנת 1981: כי "מימי המכבים לא היה העם היהודי כה חזק וכה מושרש בארץ ישראל כפי שהוא מושרש היום וחזק היום, ברוך השם. ואנחנו בכוח הזה לא נצא לשום מלחמת תוקפנות, אבל נגן על האידיאלים שלנו, על האינטרסים העליונים שלנו, על כוחנו ועל עצמאותנו, כפי שתעשה כל אומה חופשית דמוקרטית."

ההחלטות המבישות שקיבל אונסק"ו בשנה האחרונה, המערערות על הקשר של עם ישראל לנחלת האבות, לכותל, למערת המכפלה, לקבר רחל ולישובים ההיסטוריים ביהודה ובשומרון, תזכרנה כאות קלון לארגון הזה.

אונסק"ו יכול לקבל מאות החלטות בנוסח הזה, והתגובה הציונית הראויה תהיה להרים את הראש בגאווה ולהצהיר בקול רם: שום החלטה בשום פורום בינלאומי לא תוכל לערער את הקשר שלנו לארץ ישראל ולירושלים.

לא קיים עוד עם שבמשך שנים כה רבות הצליח לשמר קשר כזה, גם כשהיה מפוזר בכל קצוות תבל.

הפלסטינים וגורמים אחרים המנסים לשכתב את ההיסטוריה מתוך רצון בלתי פוסק לשלול את הזיקה ולנתק את הקשר בין עם ישראל לארץ ישראל ובין עם ישראל לירושלים בירתנו הנצחית לא יצליחו.

החוק אותו אני מקדם כבר שנים , חוק 'ירושלים רבתי' יביא לחיזוק הרוב היהודי בירושלים על ידי הרחבת גבולות העיר עם צירוף מאה וחמישים אלף תושבי גוש עציון, אפרת, ביתר עלית, גבעת זאב ומעלה אדומים לתחומי ירושלים, תוך שמירה על עצמאותם המוניציפאלית של הרשויות ומתן זכות הצבעה כפולה. לא מחלקים את ירושלים- מרחיבים ומחזקים את ירושלים.

ירושלים היא בירתו הנצחית של עם ישראל מאז קבע בה דוד המלך את משכנו, והיא שימשה כבירתם של כל מלכי בית יהודה.
אני מזהיר את חמינאי, רוחאני וסולימני: אם תוסיפו לחתור ולאיים על מדינת ישראל - תיעלמו הרבה קודם. בידינו יכולות רבות ומי שמאיים עלינו- ישלם את מלוא המחיר!


איש לא יוכל לנתק את הקשר בין העם היהודי לירושלים הגדולה, השלמה, המאוחדת, בירת העם היהודי מזה 3000 שנה ולנצח נצחים!

בתור שר התחבורה מזה כמעט תשע שנים, אני מגשים את החזון הציוני של הרצל ובן גוריון. קיבלתי על עצמי בגאווה רבה את מלאכת הקמת התשתיות, חיבור הפריפריה למרכז וחיבור כל הארץ לאורכה ולרוחבה.

כשר המודיעין וחבר הקבינט הביטחוני, אני שותף לחיזוק הביטחון ושמירה על המדינה יחד עם ההגנה על העורף הישראלי.

בכל דור הטרוריסט התורן מבקש להשמיד את המדינה היהודית, ונכשל. בדור הנוכחי, התפקיד מאוייש על ידי האיראנים.

עם ביקורו של ראש הממשלה באנגליה לרגל מאה שנים להצהרת בלפור עלינו לקרוא לאנגליה להצטרף אל עמדת ארצות הברית כי יש להחמיר את הסכם הגרעין מול איראן- ולמנוע נשק גרעיני.

לעולם לא נאפשר לאיראן נשק גרעיני. ועלינו לנתק את ציר הטרור השיעי שנוצר עקב המלחמה בסוריה. אני מזהיר את חמינאי, רוחאני וסולימני: אם תוסיפו לחתור ולאיים על מדינת ישראל- תיעלמו הרבה קודם. בידינו יכולות רבות ומי שמאיים עלינו- ישלם את מלוא המחיר!

ברצוני לברך את ההסתדרות הציונית העולמית על מאה עשרים שנים של פעילות וקידום ערכי הציונית. פעילותכם הענפה היא אבן יסוד משמעותית לארץ ישראל.

ברשותכם, אסיים עם ציטוט של זאב ז'בוטינסקי: "זכותנו היא נצח, והיא שלמות, ואין עליה ויתור, ואין קיצור דרך לציון, וציון היא כולה שלנו!"