בית הציונות הדתית יוקם בכפר הרא"ה

חוג הידידים של "בית הציונות הדתית" הושק הערב. המטרה: הקמת מרכז מבקרים שיספר את סיפורה של הציונות הדתית מאז ועד היום.

אורלי הררי , י"ג בחשון תשע"ח

אלקין חותם על מגילת ההקמה
אלקין חותם על מגילת ההקמה
צילום: נבו כץ

בתל אביב הושק הערב (חמישי) חוג הידידים של "בית הציונות הדתית" בכפר הרא''ה, אשר ישמש כמרכז מבקרים שיספר את סיפורה של הציונות הדתית מתחילת דרכה ועד היום.

היוזמה להקמת הבית החלה לפני שנים רבות, כאשר הרב משה צבי נריה והרב אברהם צוקרמן זצ"ל ביקשו להקים בכפר הרא"ה מרכז לציונות דתית.

במהלך השנים, גורמים רבים וביניהם עמותת "ראש הגבעה", מפעלות הציונות הדתית ועמותת כפר הרא"ה קידמו את הנושא שמבשיל וקורם עור וגידים בימים אלו.

בערב ההשקה השתתפו השר נפתלי בנט, השר זאב אלקין, ח"כ שולי מועלם טהרב יצחק לוי, לשעבר שר החינוך שעומד בראש חוג הידידים של בית הציונות הדתית.

מנכ''ל בית הציונות הדתית הוא צבי צביבל, ובצוות ההקמה שותפים בין היתר הרב גד ברטוב, דובי טל, בניה פרידמן, פיני אפרתי ורפי קפלן.

בערב הוצגה פרוגרמת בית הציונות הדתית, יעדיה ודרכי פעולתה, וכן את מגמת המקום לשלב את כלל הציבור הציוני הדתי על כל גווניו.

רפי קפלן, מנכ"ל "מעלה-המרכז לציונות דתית" ומנהל התוכן של הפרויקט, אמר כי "הבית הזה חייב להיות הבית של כל ציבור הכיפות הסרוגות. במקום הזה כל מי שמרגיש עצמו שיך לציונות הדתית צריך למצוא את מקומו.

''אין כאן מגמה להקים מוזיאון, ובטח לא מוזיאון לחלק מסויים בציבור הכיפה הסרוגה, אלא מקום תוסס וחי החושף את שורשי הציונות הדתית, ערכית והיסטורית, את פועלה ערב הקמת המדינה ובמשך כל שנות תקומת עם ישראל בארצו והמשך פעילותה כיום", הסביר קפלן.