הדרישה של סתיו שפיר

חברת הכנסת מהמחנה הציוני דורשת מנציג מועצת יש"ע עודד רביבי לנצל את נאומו בעצרת לזכר רבין כדי להתנצל בפני מחנה השמאל.

חזקי ברוך , ט"ו בחשון תשע"ח

סתיו שפיר
סתיו שפיר
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

חברת הכנסת סתיו שפיר (המחנה הציוני) דורשת מעודד רביבי, איש מועצת יש"ע וראש מועצת אפרת, לנצל את נאומו בעצרת לזכר יצחק רבין ז''ל שתתקיים הערב (שבת) בכיכר רבין, כדי להתנצל בפני השמאל.

''אני אגיע לעצרת רבין הערב. מקווה שגם אתם", כתבה שפיר בדף הפייסבוק שלה. ''יש לי רק בקשה אחת: שכל מי שיקבל את הכבוד לנאום בפני הקהל הגדול שיתאסף בכיכר, יפעל בשם הערך שהעצרת הזאת חרטה על דגלה: 'אחדות העם'''.

לדבריה, בקשתה נכונה לכל הדוברים – ובמיוחד לנציג מועצת יש"ע שהוזמן לנאום. ''מועצת יש"ע רוצה לדבר בעד אחדות ונגד אלימות? מצוין. ברוכים הבאים. הגיע הזמן.

''אם מועצת יש"ע רצינית בכוונותיה, הנציג מטעמה שינאם על הבמה חייב לנצל את המעמד כדי להתנצל – בפני עם ישראל כולו – על הפילוג, השקרים והארס שהארגון הזה מפיץ כבר עשרות שנים''.

ח"כ ספיר מפרטת מספר דוגמאות, על מה לטענתה עודד רביבי צריך להתנצל. ''יתנצל על ארגון ההפגנות נגד רבין שבהן נשמעו באופן קבוע קריאות 'בדם ואש את רבין נגרש' והוצמדו לו הכינויים 'בוגד' ו'רוצח'.

''יתנצל על זה שראש מועצת יש"ע בזמן הרצח, אורי אריאל, איים על רבין: 'לך לבחירות או שדמך בראשך'. יתנצל על זה שלא הספיק לעבור חודש מאז ה-4 בנובמבר 1995, וכתב העת של הארגון כבר פרסם תיאוריות קונספירציה שקריות על הרצח.

''יתנצל על הסיוע הפעיל בהקמת מאחזים בלתי-חוקיים – הפרה בוטה של חוקי מדינת ישראל – שבחלקם מתגורר נוער הגבעות שפועל באלימות קשה נגד חיילי צה"ל ופלסטינים חפים מפשע.

''יתנצל על כך שמועצת יש"ע סחטה לאורך שנים את קופת המדינה, והזרימה שלא כחוק לקופה שלה מיליונים מכספי המסים של כולנו שהיו מיועדים בכלל לגני-ילדים וכבישים (ראו תחקיר של מרכז מולד שפורסם בערוץ 2).

''יתנצל על ועדי המתיישבים שהוקמו על-ידי חברים מרכזיים במועצת יש"ע. הוועדים הקיצוניים האלה הם שהמציאו וקידמו את הפעולות המכונות "תג מחיר" – תקיפה של חיילי צה"ל למניעת פינוי עתידי של מאחזים.

''הוועדים האלה, שנתמכו כספית על-ידי מועצות מקומיות בשטחים, כינו את חיילי צה"ל 'כוחות ההרס'. אחד מראשי הוועדים הבטיח לפעול באלימות נגד המדינה ו'להוריד את השלטון על הברכיים'.

''ראש ועד אחר הצהיר ש'הדמוקרטיה הישראלית סיימה את תפקידה, והיא חייבת להתפרק ולהתכופף בפני היהדות'. והכל במימון כספי הציבור הישראלי ובחסות רשמית של מועצות מקומיות בשטחים.

''יתנצל על ההסתה של ארגון 'ישראל שלי', פרויקט ששייך למועצת יש"ע ונוהל בעבר על-ידי איילת שקד. הארגון הזה עסוק כבר שנים בהפצת שנאה ופילוג בעם: קמפיינים נגד אמנים, שחקנים, עיתונאים, פוליטיקאים – נגד כל מי שמעז לחשוב אחרת מהנהגת הימין הדתי.

''מאמצי הפילוג של הארגון היו חמורים כל-כך שמשרד הביטחון נאלץ להגיש נגדם תלונה במשטרה על הסתה.

''יתנצל על הסימון של היריבים הפוליטיים שלו כבוגדים ומשת"פים של האויב. ויש עוד דוגמאות רבות, אבל נראה לי שהבנתם את הנקודה", הוסיפה חברת הכנסת שפיר.

לטענתה, ''מי שמסית, מפלג ומפיץ שנאה כשיטת עבודה כל השנה – במשך שנים – לא יכול להתנקות בזכות ערב אחד של נאומים פייסניים. רבין נרצח עקב הסתה ואלימות. הוא זיהה את הצביעות ומתק השפתיים של מי שהסית נגדו ויצא נגדם בכל הכח. אם אנחנו רוצים לכבד באמת את זכרו ואת המורשת שלו, אסור לנו לשחק בהעמדות פנים.

''אנשי מועצת יש"ע, רוצים אחדות? מצוין. ברוכים הבאים. עכשיו תתחילו גם לפעול בהתאם", הדגישה שפיר.