פעילי הימין דורשים חצי מיליון ש"ח

אנשי "עוצמה יהודית" דורשים פיצוי כספי מחברת הפרסום שהסירה את מודעות הענק שמזמינות את הציבור לאזכרת הרב כהנא הי"ד.

עדו בן פורת , ט"ו בחשון תשע"ח

שלט פרסום לאזכרת הרב כהנא
שלט פרסום לאזכרת הרב כהנא
ללא

עו"ד איתמר בן גביר מאיים לתבוע את חברת הפרסום שהסירה את שלטי הענק שתלתה על בתי מלון בירושלים, והזמינו את הציבור להגיע להשתתף באזכרה השנתית לרב מאיר כהנא הי"ד.

השלטים נתלו בעקבות חוזה שנכתב בין תנועת "עוצמה יהודית" לבין חברת הפרסום "מגה אנד מור", ולטענת אנשי "עוצמה יהודית" הוסרו בעקבות לחצים שהפעילו ארגוני שמאל קיצוני.

במכתב התראה ששלח עו"ד בן גביר לבעלי חברת הפרסום, הוא דורש לפצות את ברוך מרזל ואת מארגני האזכרה לרב כהנא בסכום של חצי מיליון ש''ח.

"ביום ה' חשון (25.10.2017 למניינם) נחתם בינך לבין מרשי הסכם לפרסום שלט על קיר במרכז העיר ירושלים, על-פי ההסכם התחייבת לפרסם שלט חוצות ענק... שבסך הכל נועד לפרסם את מועד אזכרתו של הרב כהנא שתיערך ביום י"ח בחשון (7.11.2017 למניינם), כדי להזמין את הקהל הרחב להשתתף בה", נכתב במכתב ששיגר בן גביר לבעלי חברת הפרסום.

בהתאם לחוזה, השלט אכן נתלה ב-29 באוקטובר 2017, אולם הוסר ב-1 בנובמבר ''באופן חד צדדי ובניגוד גמור להסכם''.

עו"ד בן גביר מספר במכתבו לבעלי חברת הפרסום כי ''בשיחת בירור שנערכה בינינו עולה כי מאז פרסום השלט פנו אליך ואל בתי המלון אנשי שמאל, חברי כנסת רבים וגורמי שמאל פוליטיים שאיימו ודרשו הסרת השלט לאלתר.

''למרבה הצער נכנעת לאיומים אלה ובאופן חד צדדי הסרת את השלט, תוך הפרת ההסכם וגרימת נזק עצום למרשיי".

כאמור, זכיין הפרסום נדרש לפצות את מארגני האזכרה: "הריני להביא לידיעתך, כי התנהלותך החמורה הנ"ל מהווה הפרה בוטה של ההסכם ללא כל הצדקה חוקית, המזכה את מרשי בזכות לפיצויים בין היתר בהתאם לסעיף 2 לחוק החוזים (תרופות בשל הפרת חוזה).

"יתרה מכך חשוב לי לציין בכל הכבוד, כי לא ייתכן ששלט שאושר לפני הצבתו ע"י כל הגורמים בעירית ירושלים ואין בו כל בעיה חוקית יוסר רק בגלל לחץ טרוריסטי של מתנגדים פוליטיים''.

עו"ד בן גביר טוען במכתבו כי ''הסרת השלט על ידך והפרת ההסכם כלפי מרשי רק בשל איומים ולחצים פוליטיים שהופעלו עליך ועל בתי המלון עולה כדי הפרת סעיף 3 לחוק איסור הפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור ולמקומות ציבוריים, תשס"א-2000, האוסר הפליה על רקע השקפה ו/או השתייכות מפלגתית, בהתאם לכל אלה נדרש הזכיין לפצות את המארגנים בסכום של חצי מליון ש"ח''.

''אחרי 27 שנים להירצחו של הרב כהנא לא ניתן לרצוח אותו ואת זכרו שוב ושוב... מי שמסיר שלטים של נרצח ערב האזכרה ופוגע לא רק באירוע אלא גם במשפחה שכולה יצטרך לשלם ולא מעט כסף, כדי להבין ולהפנים שכניעה לטרור השמאלני לא משתלמת", נכתב.

מחברת הפרסום "מגה אנד מור" נמסר בתגובה לערוץ 7: ''חברת מגה אנד מור פעלה ותפעל בהתאם להוראות הדין וההסכמים עליהם היא חתומה''.