כחלון:
'כולנו' לא תהיה עלה תאנה בממשלת שמאל

"אני איש המחנה הלאומי, התנגדתי להתנתקות ואני בעד ארץ ישראל וירושלים המאוחדת", אמר שר האוצר ויו"ר מפלגת "כולנו".

חיים לב , ט"ו בחשון תשע"ח

משה כחלון
משה כחלון
צילום: דוברות

שר האוצר משה כחלון הבהיר הערב (מוצאי שבת) כי לא ישב בממשלה אחת עם ממשלת שמאל בראשות יו"ר העבודה אבי גבאי.

"אני יכול להגיד את זה בצורה הכי ברורה: 'כולנו' לא תהיה עלה תאנה בממשלת שמאל. אני איש המחנה הלאומי, בניגוד למפלגת העבודה או מה שמוביל אותה", אמר כחלון בראיון ל"חדשות 2".

הוא הזכיר, ''אני התנגדתי להתנתקות ואני בעד ארץ ישראל וירושלים המאוחדת. לכן אני לא רואה שום מצב שכולנו תצטרף לממשלת השמאל של העבודה".

בדבריו חשף כחלון כי בכוונתו להפחית את מס ההכנסה לאזרחים המשתכרים למעלה מ-10 אלפים שקלים. "מה שאנחנו מתכוונים זה להפחית מכסים פעם אחת כדי לעזור ביוקר המחיה, והדבר השני זה הפחתת מס הכנסה למעמד הביניים שבאמת קורס תחת הנטל ומשלם הרבה מס וצריך לעזור להם".

השר כחלון דחה את הביקורת אודות המשך העליה במחירי הדיור. "השנה תסתיים בהרבה פחות, 2%-3% עלייה גג. הנתונים מראים קיפאון, שהזוגות הצעירים מאמינים במחיר למשתכן. היום, שנה וחצי אחרי שהתחלנו את התכנית, גרים כבר אנשים. צריך להתחיל במשהו, 20 שנים מה עשו עבורם? לבנות בית לוקח זמן".

בהתייחס לסוגיית חוק מס דירה שלישית שבג"ץ ביטל הבהיר כחלון כי הוא "מחזיר את החוק לכנסת בלי שינויים - כמו שהוא. יש לנו קואליציה וממשלה ואם לא ילכו בדרך שלי - לא אלך בדרך שלהם, אין חד כיווני. יש לנו הסכמים קואליציוניים, הם מחויבים לכל תכניות הדיור שלי".

כחלון נתן דעתו לניסיון לחוקק את החוק הצרפתי ואמר כי "כל חוק שהוא חוק פרסונלי לא יעבור, ואני שמח שראש הממשלה גם וויתר על זה. הוא עשה נכון. החוק לא יחזור, שום חוק - גם לא ההמלצות - שהוא פרסונלי לא יעבור".

מנגד אמר כחלון כי הוא תומך בהצעת החוק המבקשת לאסור על המשטרה להמליץ על הגשת כתבי אישום בתום חקירה. "זה חוק שאומר שמשטרת ישראל תסיים את העבודה שלה בצורה הכי מקצועית ותעביר את זה לפרקליטות, זה דבר נכון. אתמוך בו אחרי שיעבירו אותו במנותק מחקירות ראש הממשלה".