שנה לכהונת טראמפ
"אמיץ, מדבר דוגרי ומנהיג"

נציג הרפובליקנים בישראל לערוץ 7: טראמפ יעביר את השגרירות. אני לא זוכר בהיסטוריה האמריקנית שכל הממסד התקשורתי פעל כך נגד נשיא.

אלירן אהרון , ט"ז בחשון תשע"ח

דונלד טראמפ
דונלד טראמפ
צילום: רויטרסטוען....

יו"ר המפלגה הרפובליקנית בישראל, עו"ד מארק צל, מסכם בראיון לערוץ 7 את השנה הראשונה לכהונתו של נשיא ארצות-הברית דונלד טראמפ.

"מאז שנבחר, הוא התחיל להפוך את כל סדר היום בארה"ב לטובה. הכלכלה שגשגה מאז שהוא נכנס לבית הלבן והבורסה הגיעה לשיאים של כל הזמנים. גם הביטחון של הצרכנים בארה"ב עלה ורמת האבטלה נמוכה ביותר זה שנים", אומר צל.

לדבריו, "בתחום החוץ לא היתה מנהיגות כזו בארה"ב בשמונה השנים הקודמות. בעולם חשבו שהמנהיגות העולמית של אמריקה נגמרה. כולם חשבו שארה"ב חלשה ואז הגיע טראמפ והכל נהפך בבת אחת. יש מנהיג בוושינגטון, יש מדיניות במזרח התיכון, מול רוסיה, מול הסינים וגם מול צפון קוריאה".

"אני לא אומר שהכל הושג במהלך השנה מאז שנבחר, אבל הוא באמת בדרך הנכונה ואני באמת מצפה שדברים שהוא טרם הצליח לקדם - הכל יהיה, גם אם יקח זמן", הוא מוסיף.

בימים האחרונים שוב צצים סיפורים באשר לחקירות נגד אנשיו של הנשיא מהקמפיין לנשיאות. זה עלול לפגוע בו?

"אני רואה את ההישגים של טראמפ, למרות המאמצים להפיל אותו. מהרגע שהוא נבחר רצו להפיל אותו, בעיקר מהצד הדמוקרטי. לא היה קשר בין ההאשמות למציאות. הוא נשאר חזק נגד המאמצים האלה - ומתברר כי כל השמות מהקמפיין של טראמפ שנטען ששיתפו פעולה עם הרוסים - לא היה שום קשר ביניהם לאמת".

"היום אנחנו מבינים שמי שעומד מאחורי זה אלו הדמוקרטים. טראמפ הוא נשיא אמיץ. הוא מדבר דוגרי ומבצע את מה שעליו לעשות. לא רק שהוא יסיים את הכהונה שלו, הוא גם ימשיך לכהונה הבאה של עוד 4 שנים".

טראמפ בכותל
Reuters

ומה רוצה ממנו התקשורת? למה הוא חש נרדף על ידה?

"רוצים להדיח אותו ולהביך אותו. אני לא זוכר פעם אחת בהיסטוריה של ארה"ב שכל הממסד התקשורתי היה כל כך נגד הנשיא, שהם עשו הכל - עד כדי שקרים, כדי להביך אותו בכל הזדמנות".

אתה יכול למתוח קווים מקבילים בין מה שנעשה לנשיא טראמפ לבין מה שעובר על ראש הממשלה נתניהו?

"יש דימיון. יש גורמים בארץ שרוצים לסבך את ראש הממשלה. אבל אני לא רוצה להשוות את שני האירועים. לא ראינו בארץ שום דבר אפילו דומה לשנאה העמוקה שיש בקרב התקשורת, האופוזיציה והממסד לנשיא טראמפ".

אנחנו לא שוכחים שהנשיא התחייב להעביר את השגרירות לירושלים. אתה רואה את זה קורה?

"חד משמעית כן. אני יודע שהנשיא, בניגוד לקודמיו, באמת מאמין בהעברת השגרירות לירושלים. זה נעצר משום שיש דברים כרגע שיותר חשובים לביטחון של ישראל, ארה"ב והעולם כולו - מאשר העברת השגרירות לירושלים - וזו ההתמודדות עם האיום האיראני".

"האיום האיראני מפחיד מאוד, ואנחנו בארץ והמדינות הסוניות באזור מוכרחות להתמודד בזה ולהיאבק נגד האיום האיראני. כדי לעשות את זה יש גם לדחות עניינים מסויימים, לשם בניית הקואליציה החזקה נגד איראן".

"יגיע הרגע, ואני ממתין לו, שבו יאמר הנשיא שהשיקולים האחרים פחתו ויש את האפשרות להעביר את השגרירות לירושלים בלי לפגוע במצב הגיאו-פוליטי", מסכם עו"ד צל.

איוונקה טראמפ, ג'ארד קושנר וילדיהם
REUTERS