ח"כ מלכיאלי לרפורמים: "לא מתנצל"

"מי שמגיע למדינת ישראל מחו״ל ומטיף לנו מוסר איך צריכים להתנהג - שיישאר במקום שלו", אמר חבר הכנסת מש"ס שהותקף על ידי הרפורמים.

חזקי ברוך , ט"ז בחשון תשע"ח

מיכאל מלכיאלי
מיכאל מלכיאלי
צילום: שלומי כהן, פלאש 90

ארגוני הרפורמים פנו ליו"ר הכנסת כדי שיטיל סנקציות על ח''כ מיכאל מלכאלי (ש''ס), לאחר שאמר בדיון על מתווה הכותל כי יש מקומות בעולם שבהם אין כניסה לכלבים, ולכן מותר שיהיו כללים ברורים למתפללים ברחבת הכותל המערבי.

״אני לא מתנצל על כלום כי לא נאמר כלום", אומר מלכיאלי לערוץ 7. ''היה דיון על מתווה הכותל וצר לי שהמתווה לא בוטל ורק הוקפא. אני מצפה מכל אדם להתאים את עצמו לכל מקום. כמו שיש מקומות שאסור לצלם בהם או צריך להתלבש צנוע או לא להכניס כלבים, כך גם לכותל צריך לבוא לפי רוח המקום.

''ישר קפצו אנשים מתוך בורות ואי הבנה והבינו שעשיתי השוואה בין אנשים לכלבים וזה לא היה מדובר. הכותל זה מקום קדוש ולא מוזיאון ומי שאכפת לו מקדושת הכותל צריך להתאים את עצמו לרמה הרוחנית של הכותל״.

מלכיאלי מסרב לשמוע הטפות מוסר, כלשונו, מרפורמים וקונסרבטיבים. ״מי שמגיע למדינת ישראל מחו״ל ומטיף לנו מוסר איך אנחנו צריכים להתנהג - שיישארו במקום שלהם.

''כאן יש כנסת ועניינה לנהל את המדינה על פי מה שקורה בתוך הכנסת. אנחנו נאמנים לקדושה ולצביון של הכותל ונמשיך להילחם על כך״, הבהיר ח"כ מלכיאלי.