ארגון דגל של הקרן פוגש את הרמטכ"ל

שדולת הנשים – ארגון דגל של הקרן החדשה לישראל – וארגוני נשים אחרים ייפגשו היום את רא"ל אייזנקוט במסגרת הקרב נגד הדת.

גיל רונן , י"ח בחשון תשע"ח | עודכן: 07:56

הרמטכ"ל איזנקוט
הרמטכ"ל איזנקוט
צילום: יצחק הררי, פלאש 90

נציגים של שדולת הנשים – ארגון דגל של הקרן החדשה לישראל – וארגוני נשים אחרים אמורים להיפגש היום (שלישי) עם הרמטכ"ל, רא"ל גדי אייזנקוט, במסגרת הקרב שמנהל השמאל הקיצוני נגד כל סממן אמוני בצה"ל.

שדולת הנשים נוסדה ב-1984 ונתמכה במשך שנים ארוכות ע"י הקרן החדשה, עד שלא היתה זקוקה עוד לתמיכה זו. השדולה הנחילה לארגוני הנשים הציוניים הוותיקים את השקפת העולם הפמיניסטית רדיקלית שרואה בגברים וב"פטריארכיה" אויב קטלני ואכזר שיש להילחם בו מלחמת חורמה. נעמי חזן, מי ששימשה במשך שנים כנשיאת הקרן החדשה, היא גם ממייסדות שדולת הנשים.

בהודעה מטעם ארגוני הנשים צוין כי הפגישה תיערך "יממה לאחר שאיימו רבנים כי ינחו חיילים דתיים שלא לצאת לקורסי קצונה". בהודעה נאמר כי נציגות הארגונים ידרשו "להפסיק את הפגיעה בנשים בצה"ל, בחסות פקודת השירות המשותף, ומתוך 'רצון להתחשב ברגשות החיילים הדתיים'".

לטענת ארגוני הנשים, פקודת השירות המשותף עוסקת "בהפרדה והדרה של נשים בשורות הצבא, לטובת החייל הדתי".

"השטח רותח וחיילות ומלש"ביות מתחילות להבין שיש בעיה רצינית וחשש למעמדן בצה"ל", נמסר מטעם הארגונים. "רוח המפקד, שמגיעה מן הרמטכ"ל כלפי מטה, צריכה לחדד שפגיעה בחיילות, מעבר למה שמתירה הפקודה, תגרור השלכות משמעותיות", מבהירים הארגונים.

נציין כי תנועת הנשים בישראל מצויה תחת הנהגה של שמאל רדיקלי ואנטי-דתי. למרות זאת, ארגונים של נשים דתיות ממשיכים לשתף פעולה עם הנהגה זו, ללא בושה.

הכותב הוא אב לשניים ויו"ר תנועת המשפחה.