אם היו כבישים עוקפים - לא הייתי נפצע

המשנה לראש עיריית ירושלים ביקר באוהל המחאה של ראשי הרשויות ביו"ש. "אני לא מבין את ההתמהמהות של הממשלה – מדובר בפיקוח נפש"

רעות הדר , י"ז בחשון תשע"ח

דב קלמנוביץ' במאהל המחאה
דב קלמנוביץ' במאהל המחאה
צילום: יח"צ

המשנה לראש עיריית ירושלים, דב קלמנוביץ', הגיע הערב (שני) למאהל המחאה של המשפחות השכולות וראשי הרשויות ביהודה ושומרון שפתחו בשביתת רעב עד שהתקציבים לבניית כבישים עוקפים ואמצעים בטחוניים נוספים יועברו לרשויות באזוריהם.

הוא סיפר כי "אותו יום ארור בשנת 88' לא יוצא לי מהראש כל יום מאז הפיגוע. הייתי בדרכי לבית אל ולפתע הושלך לעבר מכוניתי בקבוק תבערה שהפך את הרכב ברגע אחד למלכודת אש. נשרפתי אנושות בכוויות בדרגה שלישית. כמובן, שאם היו בזמני כבישים עוקפים לא הייתי הופך לנכה לכל החיים. המחיר שאני ומשפחתי שילמנו ועודנו משלמים – קשה מאוד".

קלמנוביץ' תקף את התנהלות הממשלה. "אני לא מבין את ההתמהמהות הממשלה, מדובר בפיקוח נפש. עלינו לעשות ככל יכולתנו על מנת לאפשר למתיישבים חיים בטוחים ונורמאליים".

"אני קורא מכאן לממשלת ישראל: העבירו מיידית את התקציבים הנדרשים למען ביטחון חייהם של המתיישבים ביו"ש. מספיק אנשים נרצחו אנשים נפצעו בכבישים הסמוכים לכפרים – הגיע הזמן לפתרון ארוך טווח ללמעלה מ-400,000 תושבי מדינת ישראל", סיכם קלמנוביץ'.