בנו של הרב עמאר: "כאב גדול"

הרב אליהו עמאר, בנו של הרב שלמה עמאר, מגיב להקלטות שנחשפו ובהן נשמע דרעי מדבר בזלזול על אביו. "התחושות קשות אבל נשתוק".

מיכל לוי , י"ח בחשון תשע"ח

הרב עמאר
הרב עמאר
צילום: ערוץ 7

הרב אליהו עמאר, בנו של הרב שלמה עמאר - רבה של ירושלים, מגיב להקלטות שנחשפו ובהן נשמע יו"ר ש"ס השר אריה דרעי מדבר בזלזול על אביו הרב עמאר.

"התחושות קשות. ההקלטות האלה לא מוסיפות כבוד לאף אחד", אמר אליהו בראיון לרדיו 'קול ברמה'. "כבן של הרב, אני פגוע פעמיים. איך מסבירים לבחורי ישיבה את המילים הללו?".

עם זאת הבהיר כי הוא בוחר לשתוק ולא להיגרר למחלוקות. "דווקא מהמקום הזה אני רוצה להמשיך בדרכו של אבי ולא להיגרר למחלוקות, יש לנו הוראה לשתוק וזה מה שנעשה. יש לנו אחראיות ציבורית, לא נפלג את הציבור. עם הקושי נמשיך לנשוך שפתיים. הכי קל להגיב וליפול למחלוקות, אבל זו לא דרכו של אבא".

"קיבלתי הרבה מאוד טלפונים מאנשים שהלב שלהם שותת דם, שלא יכולים לשמוע את הדברים. הכאב - הוא כאב והפגיעה - היא פגיעה, בפרט אצלי, אני גם בן, 45 שנה שלא הכרתי את אבא כי הוא היה עסוק בצרכי ציבור, כל כולו קודש קודשים... הקדושה והדרגה של הרב גבוהות מעל כל זה, אבל השאלה איך מסבירים לבחורי ישיבה ולרבנים את ההתבטאויות האלו", הוסיף.

כאמור, אמש פורסמו הקלטות של יו"ר ש"ס, אריה דרעי, בהן הוא נשמע יוצא במתקפה יוצאת דופן נגד הרב עמאר, ונגד מתנגדיו במפלגה.

בהקלטות שהובאו בחדשות 2 ובהן הוקלט דרעי ללא ידיעתו על ידי יעקב כהן, הבן של נשיא מועצת חכמי התורה, הרב שלום כהן, הוא דורש ממנו: 'נתק מיד את הקשרים עם כל יריביי במפלגה'.

"אין מצב כזה אתה צריך להחליט, אין מה לעשות. עכשיו יכול להיות שתחליט שהישיבה שלך חשובה יותר מכל ש"ס. קח את הישיבה בסדר גמור, אבל אני לא מוכן להמשיך עם זה יותר נקודה", נשמע דרעי אומר בשיחה ליעקב כהן.

זעמו של דרעי יצא על פגישת פסגה נדירה של נשיא מועצת חכמי התורה הרב שלום כהן עם הרב שלמה עמאר - הנחשב דמות עצמאית בעולם התורה הספרדי.

דרעי נשמע מדבר נגד הרב, כמו שפוליטיקאי חרדי לא נשמע בעבר, "אמרתי לך כבר חמישים פעם, אני לא טיפש. אני יודע כמה עמאר יכול להוסיף לנו, אבל אני יודע גם שבאותו יום אני סגרתי את ש"ס. אמיתית. ובונה ש"ס חדשה, כיוון שהוא עמאר רוצה לשלוט. אין לו משהו אחר. הוא משעמם לו כל היום, הוא חייב לשלוט, הוא צריך את הכוח, את מה שאביך בורח (הכבוד) הוא הפוך בדיוק.

''הוא חייב כל היום להיות בכותרות שהתייעצו איתו ולהיות מעורב בכל דבר וזה מה שהוא רוצה. אין משהו אחר שהוא רוצה. וזה האנשים שמסביבו, תסתכל כל פעם מי זה מסביבו, מי האנשים מסביבו? תשים לב. תראה לי תלמיד חכם אחד אמיתי שהוא קשור אליו באמת בגלל תורתו וחסידותו. מי זה האנשים שמסביבו? זה לא אדם שיש לו תלמידים, זה לא אדם שיש לו חסידים".

באירוניה מוסיף יו"ר ש"ס לבנו של יו"ר מועצת חכמי התורה, "תאמין לי, הוא מתאים להיות יושב ראש תנועת ש"ס. בינינו, באמת, הוא הכי מתאים להיות מבין כל האנשים שאני מסתכל. הוא מבחינת הכישורים ,עמאר הכי מתאים להיות יושב ראש תנועת ש"ס. אבל בסדר, אבל אוקיי, אז צריך להחליט אם רוצים לתת לו כזה דבר. אבל לשים אותו מנהיג רוחני שלנו, לקרב אותו ולתת לו את העוצמה הזו".