שביתת הרעב נמשכת: "רבין סלל כבישים"

ח"כ יהודה גליק במאהל המחאה של המשפחות השכולות וראשי המועצות ביו"ש: "עורקי תחבורה זה לא מותרות. זה עורקים של חיים".

עדו בן פורת , י"ח בחשון תשע"ח

ח"כ גליק במאהל
ח"כ גליק במאהל
צילום: רועי חדי

ח"כ יהודה גליק (הליכוד) ביקר הבוקר (ג') במאהל המחאה של המשפחות השכולות וראשי המועצות ביו"ש השובתים רעב מול בית ראש הממשלה, בדרישה לאשר את התקציב לטובת סלילת כבישים עוקפים ועבור מרכיבי בטחון ביו"ש.

ח"כ גליק פגש במאהל את ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, ראש המועצה המקומית בית אריה אבי נעים, יצחק אבוטבול שרעייתו הדס נרצחה בפיגוע ירי ואדווה ביטון, אמה של אדל ביטון הי''ד שנרצחה בפיגוע אבנים.

''אני מכיר מקרוב את המציאות ונדמה לי שכל מי שחי פה יודע שעורקי תחבורה זה לא מותרות. זה עורקים של חיים", אמר גליק והזכיר כי ''את הכבישים העוקפים הגדולים בנה ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, צריך לומר את האמת על השולחן.

''לפני שבוע ציינו 22 שנה להירצחו, חלקנו עליו פוליטית באופן טוטאלי, אבל יאמר לזכותו שהוא הבין שכבישים זה הבסיס של החיים. הוא בנה את כביש עוקף חברון, עוקף בית לחם, כולנו נסענו בתוך חברון ודהיישה וחטפנו אבנים וברוך ה' מזל שהוא בנה את הכבישים האלה, אחרת לא היינו חיים''.

לדברי ח"כ גליק, כיום גרים חצי מיליון תושבים ביהודה ושומרון, ''ויש ביקוש לעוד רבים, אף אחד לא חושב שיהיה פינוי, אנחנו פה ונשארים פה. במשך שבועות וחודשים העלנו את הנושא הזה עוד פעם ועוד פעם והרגשנו שקצת משחקים בנו, לתחושתי אתמול נפרץ איזה שהוא פתח: מדובר על סיכום בין ראש המשלה לשר האוצר על 2017, כסף שאמור לעבור בחודש וחצי הקרובים.

גליק הבטיח ''אנחנו נהיה עם אצבע על הדופק בדבר הזה, על עוקף אל-ערוב, עוקף לובן, כביש בית אריה, עוקף חווארה. תודה רבה לכם שאתם מעירים אותנו, כאדם ששבת רעב פעמיים, זה לא תענוג גדול, אני מודה לכם על המאבק ואני משוכנע שיש לכם הרבה מאוד חברים בממשלה הנוכחית ובכנסת הנוכחית, בליכוד וגם במשרד ראש הממשלה.

"אני מקווה שראש הממשלה מבין שאי אפשר להמשיך עם הבטחות וצריך לעבור למעשים, אני רוצה להאמין שאנחנו קרובים לשלב הזה והרבה מאוד בזכותכם", הוסיף ח"כ גליק.

ראש מועצת שומרון דגן הוסיף "אנחנו נישאר כאן ונשבות רעב עד אשר תהיה החלטה אמתית ומוצהרת ולא רק דיבורים".