בודפשט: סיורים "להפחתת חשש ממוסלמים"

חברת תיירות הונגרית מציעה לתושבי בודפשט סיור של 4 שעות במסגדים ומרכזי הקהילה המוסלמית "על מנת להפחית את החשש מהמוסלמים".

ניסן צור , י"ח בחשון תשע"ח

סיור לריכוזי המוסלמים. בודפשט
סיור לריכוזי המוסלמים. בודפשט
צילום: Yossi Zamir/Flash90

חברת התיירות ההונגרית "Budapest Walkshops" החלה להפעיל בשבועות האחרונים סיורים מודרכים במרכזי הקהילה והמסגדים המוסלמים.

היוזמה לסיורים באה בעקבות התגברות החשש של אזרחי הונגריה ממאות אלפי המהגרים המוסלמים שנכנסו למדינה בחודשים האחרונים.

מטרת הסיורים היא נסיון להפחית את חשש של המקומיים מפני חברי הקהילה המוסלמית בהונגריה או מפני פיגועי טרור שעלולים המוסלמים לבצע.

הסיור המודרך אורך ארבע שעות וכולל ביקור במסגדים שונים ובמרכזי קהילה מוסלמיים, לרבות מפגשים עם חברי הקהילה המוסלמית בהונגריה. הסיור נפתח בביקור במסגד קטן הנמצא בתוך דירה ישנה, בשעת התפילה של המוסלמים במקום. לאחר מכן הם ממשיכים למסגד הגדול של המוסלמים בבודפשט, חנויות מזון מוסלמיות ומרכזי קהילה מוסלמיים.

חברת התיירות ההונגרית מציעה גם סיורים למרכזי הקהילה היהודית, בנסיון לקרב את התושבים המקומיים גם אל הקהילה היהודית בהונגריה. עם זאת, החשש של תושבי הונגריה והתנגדות הנוקבת של ראש הממשלה ויקטור אורבן לקבלת מהגרים מוסלמים לשטח הונגריה, הביאו את החברה להתמקד בתיירות למרכזים המוסלמים בנסיון להפחית את החשש של המקומיים

"אני יכולה לומר שהסיור הזה, שנקרא 'מוסלמים אשר חיים בקרבנו' הפך לסיור הפופולרי ביותר. מרבית האנשים מעולם לא פגשו מוסלמי בחייהם, ויחד עם הדברים שהם שומעים מדי יום בכלי התקשורת, נוצר מתח רב בחיי היומיום. אני חושבת שזו הסיבה העיקרית לכך שהרבה מאוד אזרחים מקומיים לוקחים חלק בסיורים האלו" אמרה אנה לנארד, מנהלת חברת התיירות ההונגרית.

היא סיפרה כי "מרבית המשתתפים בסיורים הם אנשים בעלי השכלה גבוהה ותואר אקדמי, כאשר שני-שלישים מהמשתתפים הן נשים".

מראינה קרמן, מדריכת הסיורים שנולדה באפריקה והתאסלמה בעצמה, אמרה כי "כאשר אתה מתחיל לשאול את עצמך ממי אתה חושש בעצם, זו הדרך הטובה ביותר להיפטר מהפחד. האנשים האלו מגיעים לסיור כי הם רוצים להילחם בפחד שלהם מהמוסלמים".