המינוי ההזוי של הרשות לבטיחות בדרכים

העובדת החדשה תומכת ב"שיבת העקורים הפלשתינים", מאשימה בגניבה את "עיריית חיפה הציונית" ומסיתה נגד שר: "ביריון ופושע".

ערוץ 7 , י"ט בחשון תשע"ח

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: פלאש 90

הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים מינתה אחראית להסברה בשפה הערבית בשם מקבולה נסאר, ערבייה ישראלית בת 40.

העיתון "ישראל היום" מדווח הבוקר כי נסאר - שמקבלת כעת את משכורתה מהמדינה - פעילה בארגונים רדיקליים פרו־פלשתיניים ואנטי־ציוניים.

היא עצמה מעידה בחשבון הפייסבוק שלה על חברותה בעמותת "העקורים הפלשתינים", הפועלת להשבתם של פליטים פלשתינים.

נסאר, במקור מהכפר עראבה בגליל המערבי, נוטלת חלק באירועים לציון יום הנכבה וב"תהלוכת השיבה" של ערביי ישראל. ברוח זו גם העלתה השנה בדף הפייסבוק שלה פוסט תגובה בנוגע לפרסום של עיריית חיפה בנושא חידוש ופיתוח שכונת ואדי סאליב בחיפה, שבו כתבה: "תכנוני עיריית חיפה הציונית להשלמת גניבת הבתים הפלשתינים של העיר. ואדי סאליב נהרס כדי לבנות פרויקטים מסחריים".

בחודש אוגוסט תקפה נסאר את משטרת ישראל בעקבות עימותים עם מפגינים במגזר הערבי וכתבה: "ה--א של המשטרה: משטרת ישראל מוכיחה במהירות שהיא מוכנה לחדש את הכלים והיכולות שלה על מנת לעשוק את ההפגנות והמחאות... זו משטרה פרימיטיבית, שרק מסתמכת על מי שמסגיר את עצמו ומי שמודה או מי שמשתפי הפעולה שלה מלשינים עליו...".

בפוסט המתייחס לחוק הזנת האסירים, כתבה נסאר על השר לביטחון הפנים גלעד ארדן: "אם יש מישהו שלא שם לב: יש לנו עסק עם שר משטרה בריון ופושע".

מהרשות הלאומית לבטיחות בדרכים נמסר: "אנו מקבלים עובדים ללא קשר לדעותיהם הפוליטיות, מגדרם, נטיותיהם וכדומה, אלא בהתאם למידת התאמתם לתפקיד. העובדת נמצאה מתאימה בוועדת בוחנים לתפקיד העוסק בהסברה לחברה הערבית בתחום הבטיחות בדרכים. בשיחה שהתקיימה עם העובדת, הובהר לה שכעובדת ציבור חלים עליה כללי המשמעת הנהוגים בשירות המדינה".