אלכס גלעדי התפטר מ"קשת"

גלעדי התפטר בעקבות החשיפות האחרונות של מספר נשים אשר טוענות כי הוטרדו מינית על ידי נשיא זכיינית הטלוויזיה "קשת".

ערוץ 7 , י"ט בחשון תשע"ח

אלכס גלעדי
אלכס גלעדי
פלאש 90

"אני זז הצידה מתפקידי ב׳קשת׳ זמנית עד שתוכח חפותי ואלחם להוכחת חפותי מן הטענות הבלתי מבוססות האלה", מסר הבוקר (רביעי) נשיא זכיינית הטלוויזיה "קשת", אלכס גלעדי.

גלעדי התפטר בעקבות טענות של נשים לפיהן הטריד אותן מינית. "אני חוזר ומדגיש כי טענות אלה אינן נכונות ואנקוט בצעדים המשפטיים הנדרשים כנגד האשמות השווא הללו", הוסיף גלעדי בהודעתו.

אמש קראה השרה גילה גמליאל לפטר את נשיא "קשת", אלכס גלעדי. במכתב לדרורית ורטהיים, יו"ר דירקטוריון "קשת", כתבה "בחלוף מספר ימים ולאחר שמר גלעדי אישר חלק מהטענות שהופנו כלפיו, אנו ‏סבורות כי באה העת להמיר את המילים במעשים ולהודיע לאלתר על סיום תפקידיו הרשמיים בקשת ‏ובכלל זה סיום כהונתו כנשיא החברה".‏

עוד הוסיפה השרה כי "חשוב שההשלכות תהיינה חד משמעיות. אל לנו לתת גיבוי לא בקריצה, לא בהסכמה ולא ‏בהתעלמות, ואין עוד מקום להסתפק בדין ודברים כי אם בנקיטת עמדה חד משמעית. אין מקום ‏למטרידים בינינו".

כזכור, לפני מספר ימים חשפה מגישת הטלוויזיה אושרת קוטלר כי גלעדי הציע לה הצעה מגונה בעת שהתראיינה אצלו לפני 23 שנים.

בנוסף לכך, חשפה העיתונאית נרי ליבנה כי גלעדי הציע לה הצעה מגונה בעת שהייתה בביתו לפגישת עבודה.

גלעדי מסר בתגובה: "דבריה של נרי נכונים בעיקרם. לא הייתי אז בתפקיד בקשת ולא מזכירתי התקשרה אליה, אלא אני. מה שאנשים מבוגרים עושים בחייהם, בבתיהם הפרטיים במסגרת מערכת יחסים אישית, זה עניינם הפרטי. באשר לטענותיה של אושרת קוטלר, בשנת 94' לא היתה לקשת תוכנית בוקר וגם לא ב־95' כשעזבתי את תפקידי, כמנכ"ל קשת. לא ערכתי לה אודישן ואיני זוכר ששוחחנו, כפי שציינה. בכל המקרים לא היתה כוונה לפגוע, ואם התנהגותי גרמה לעוגמת נפש, אני מצטער מעומק ליבי".