השר כץ: להשעות את העובדת הערבייה

פעילה בארגונים פרו־פלשתיניים ואנטי־ציוניים התקבלה לעבודה ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים. שר התחבורה: "היא לא ראויה לשאת בתפקיד".

ערוץ 7 , י"ט בחשון תשע"ח

ישראל כץ
ישראל כץ
Photo by Tomer Neuberg/Flash90

שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ (הליכוד) קורא לפטר את מלקובה נסאר מתפקידה החדש - הממונה על ההסברה במגזר הערבי ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים.

העיתון "ישראל היום" דיווח כי נסאר - שמקבלת כעת את משכורתה מהמדינה - פעילה בארגונים רדיקליים פרו־פלשתיניים ואנטי־ציוניים. היא עצמה מעידה בחשבון הפייסבוק שלה על חברותה בעמותת "העקורים הפלשתינים", הפועלת להשבתם של פליטים פלשתינים.

לאור העובדות שנחשפו, הודיע השר כץ באופן חד משמעי כי יש למצוא כל דרך חוקית להפסיק מיד את העסקתה של העובדת החדשה ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים.

"מי שפעילה בארגונים פלשתינים אנטי ציונים לא ראויה לשאת בתפקיד חינוכי והסברתי מטעם מדינת ישראל, בתחום חשוב כמו הבטיחות בדרכים", אמר השר כץ והוסיף כי ברור שאם פעילותה זו היתה ידועה - לא היתה מתמנה לתפקיד.

שר התחבורה הוסיף כי לאור המידע שהתגלה, חייבת הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים לנקוט באמצעים חוקיים, ולהשעותה מהעבודה באופן מיידי.

כאמור, מלקובה נאסר, ערבייה ישראלית בת 40, מונתה כאחראית להסברה בשפה הערבית ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים. העיתון "ישראל היום" דיווח הבוקר כי נסאר - שמקבלת כעת את משכורתה מהמדינה - פעילה בארגונים רדיקליים פרו־פלשתיניים ואנטי־ציוניים.

היא עצמה מעידה בחשבון הפייסבוק שלה על חברותה בעמותת "העקורים הפלשתינים", הפועלת להשבתם של פליטים פלשתינים.

נסאר, במקור מהכפר עראבה בגליל המערבי, נוטלת חלק באירועים לציון יום הנכבה וב"תהלוכת השיבה" של ערביי ישראל. ברוח זו גם העלתה השנה בדף הפייסבוק שלה פוסט תגובה בנוגע לפרסום של עיריית חיפה בנושא חידוש ופיתוח שכונת ואדי סאליב בחיפה, שבו כתבה: "תכנוני עיריית חיפה הציונית להשלמת גניבת הבתים הפלשתינים של העיר. ואדי סאליב נהרס כדי לבנות פרויקטים מסחריים".

בחודש אוגוסט תקפה נסאר את משטרת ישראל בעקבות עימותים עם מפגינים במגזר הערבי וכתבה: "ה--א של המשטרה: משטרת ישראל מוכיחה במהירות שהיא מוכנה לחדש את הכלים והיכולות שלה על מנת לעשוק את ההפגנות והמחאות... זו משטרה פרימיטיבית, שרק מסתמכת על מי שמסגיר את עצמו ומי שמודה או מי שמשתפי הפעולה שלה מלשינים עליו...".

בפוסט המתייחס לחוק הזנת האסירים, כתבה נסאר על השר לביטחון הפנים גלעד ארדן: "אם יש מישהו שלא שם לב: יש לנו עסק עם שר משטרה בריון ופושע".

מהרשות הלאומית לבטיחות בדרכים נמסר: "אנו מקבלים עובדים ללא קשר לדעותיהם הפוליטיות, מגדרם, נטיותיהם וכדומה, אלא בהתאם למידת התאמתם לתפקיד. העובדת נמצאה מתאימה בוועדת בוחנים לתפקיד העוסק בהסברה לחברה הערבית בתחום הבטיחות בדרכים. בשיחה שהתקיימה עם העובדת, הובהר לה שכעובדת ציבור חלים עליה כללי המשמעת הנהוגים בשירות המדינה".