צה"ל מרענן נהלי טרמפיאדות באיו"ש

עם הצבתם של עמודי מיגון בתחנות הסעה רבות ברחבי יהודה ושומרון מרעננים קציני הגמ"ר את נהלי הבטיחות בטרמפיאדות מול התושבים.

שמעון כהן , י"ט בחשון תשע"ח

טרמפיאדה ביו"ש
טרמפיאדה ביו"ש
פלאש 90

כחלק מפרויקט של פיקוד המרכז מוגנו באחרונה תחנות הסעה רבות בגזרת עציון ע"י עמודי הגנה מיוחדים שנועדו להגן על העומדים בתחנות האוטובוס וההסעות מאיום פיגועי הדריסה.

בצה"ל מציינים כי "מדובר בפרויקט משותף של מערך ההגנה המרחבית (הגמ"ר), פיקוד העורף וההנדסה ובמהלכו הוצבו עמודי מיגון צהובים מיוחדים בתחנות שייעודם הוא מניעת פיגועי דריסה כלפי עומדים בתחנות. רכב מפגע אשר נוסע במהירות בכוונה לדרוס - ייעצר בעמודים ולא יוכל להמשיך בנסיעתו".

קצין ההגמ"ר של חטיבת עציון, רס"ן יאיר כהן, מזכיר לתושבים את כללי הבטיחות בעמידה בתחנות, "המתנה לאוטובוס/הסעה תתבצע מתוך המרחב המוגן - אין לעבור את העמודים הצהובים על מנת לצמצם את הסיכוי להיפגע מרכב חולף או באירוע דריסה. במידה ונמצאים בתחנה חיילים אשר מאבטחים את המקום - יש להישמע להוראותיהם הברורות, משימתם היא להגן עליכם".

רס"ן כהן מוסיף, "הימנעו מעמידה במקומות לא מוסדרים וחשוכים בפרט, זה עשוי להציל את חייכם. יש להשתמש בתחבורה הציבורית הקיימת בגזרה ולצמצם ככל שניתן את השימוש בטרמפים".

לעומת זאת "במידה ואתם בוחרים לעלות על טרמפ, יש לוודא בשיחה שאכן מדובר בנהג ישראלי. במידה וזיהיתם דבר מה חשוד - אין לעלות על הרכב ויש לדווח במהירות למוקד הביטחוני בטלפון 1208 (רלוונטי לכל מקרה בטחוני בו נתקלתם בכל מקום באיו"ש)".