השר ישראל כץ:
"כל אזרח במדינה הוא חלק מהמאהל הזה"

שר התחבורה והמודיעין ביקר במאהל המחאה מול בית ראש הממשלה. "לקחתי על עצמי משימה - להביא את התשתיות ביו"ש לרמה הישראלית".

אלירן אהרון , י"ט בחשון תשע"ח

השר כץ במאהל
השר כץ במאהל
צילום: אלירן אהרון

שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ (הליכוד) ביקר הערב (רביעי) במאהל המחאה של המשפחות השכולות וראשי הרשויות מיו"ש, אשר שובתים רעב מול בית ראש הממשלה בירושלים.

המאהל הוקם במטרה להפעיל לחץ על ראש הממשלה נתניהו עד שיקיים את הבטחתו לתקצב את מרכיבי הביטחון והכבישים העוקפים ברחבי יהודה ושומרון.

השר כץ נפגש עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן, ראש מועצת בית אריה אבי נעים וראש מועצת קריית ארבע מלאכי לוינגר וכן עם בני המשפחות השכולות. "באתי להזדהות עם המשפחות השכולות, עם כל הטרגדיה, וגם להביע הערכה על העמידה ועל הדאגה לאחרים. זו הקריאה המוסרית הכי גדולה שיש".

"בהחלט אני משוכנע שבסוגייה של הכבישים העוקפים ומרכיבי הביטחון הממשלה צריכה לעשות", קבע השר כץ. ''צריך לוודא שהדברים האלה יקרו. כל אזרח במדינה הוא חלק מהאוהל הזה. אין בזה עניין פוליטי - זה מאהל לגיטימי".

לדברי שר התחבורה, סוגיית הכבישים העוקפים ביו"ש היא סוגייה ממשלתית. ''תשתיות התחבורה ביהודה ושומרון הן השקעות מאוד משמעותיות, המשימה שלקחתי על עצמי היא להביא את התשתיות ביו''ש לרמה הישראלית הכללית.

''אין עלי שום מגבלה מדינית וכל מה שבמנדט הישיר שלי יקודם וימשיך להתפתח", הבהיר. ''הכבישים העוקפים זו סוגייה ביטחונית שאלופי הפיקודים נתנו חוות דעת. הממשלה התחייבה לאוטובוסים ממוגנים ולכבישים עוקפים, תאורה, אלה דברים שצריך לעשות אותם. אלה דברים באחריות ממשלת ישראל לתושבי יהודה ושומרון''.