הרצליה הובסה באירופה - תם המסע?

את שלב הבתים של מפעל היורופקאפ פתחה הרצליה בסערה כשהביסה בחוץ את אלבה פהראוור ההונגרית. הערב נקמו ההונגרים ובגדול עם 93:68

נרי וייס , י"ט בחשון תשע"ח

גרין הערב מול ההונגרים
גרין הערב מול ההונגרים
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

הנקמה מוגשת קר. כשהיא מדורגת במקום השני בבית ו' עם ניצחון אחד ושני הפסדים, אירחה הערב (רביעי) בני הרצליה את אלבה פהראוור ההונגרית במשחק שהתקיים במסגרת המחזור הרביעי בשלב הבתים של היורופקאפ.

לא כך קיוותה הרצליה לפתוח את עונת 2017/18. עם רכש ישראלי מרשים בדמותו של שון דאוסון והישארותם של שחקנים מובילים כדוגמת אדריאן ג'ף, בהרצליה חשבו כי יוכלו לתת פייט בשתי הזירות בהן הם משחקים - זו הישראלית וזו האירופית.

אם להחליט על סמך השבועות האחרונים, בינתיים זה הולך ונראה רק גרוע יותר. הערב הפסידו הכחולים מהרצליה בפעם השלישית ברציפות במפעל היורופקאפ האירופי, ושישית ברציפות בכל המסגרות, עם 93 נקודות אותן ספגו באולמם הביתי, אולם היובל הנחשב בשנים עברו לאחד מהאולמות הקשים בארץ.

ההונגרים שספגו 93 נקודות במשחק הראשון ביניהן בפתיחת שלב הבתים של מפעל היורופקאפ האירופי, נקמו ובגדול כשהניצחון שלהם על הישראלים כמעט וסוגר סופית את הסיכויים של ההרצליינים להמשיך לשלב הבא במפעל האירופי.

אם במשחק הקודם ביניהן ניצחה הרצליה בזכות רבע אחרון אדיר, הערב היה זה אותו הדבר רק הפוך - מחצית שניה במעמד צד אחד, זה של האורחים מהונגריה הביא לתבוסה שניה ברציפות של ההרצליינים, שכבר הובסו במוצאי השבת האחרונה מול הפועל ת"א ולאחריה ביצעה הרצליה שינוי כשהודיעה על שחרורו של חליל קנאסביץ', עבורו זו הייתה עונתו השניה בקבוצה הישראלית.

עם ארבעה זרים בלבד בסגל, הערב שוב כשלו הכחולים מהרצליה במה שנראה כמו סוף המסע האירופי שלהם. אם ירצו הכחולים לנסות ולהציל את העונה האירופית שלהם שרק עתה החלה, יצטרכו הם לנצח במחזור הבא בבלארוס את טסמוקי מינסק - הפסד יחסל את סיכוייה לעלות שלב.

קלעו להרצליה: שארפ 17, ארצ'י 15, ת'יימס 13, דאוסון 8, אדריאן 7, גרין 5, רוזנברג 3.

לאלבה: קובאצ'ס 18, היל 16, לוראנט 15, הורטון 12, קלר 10.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il