רעיון שתי המדינות רחוק מאי פעם

יו"ר מועצת יש"ע הנכנס: אפעל בנחישות ובתבונה כדי להביא לכך שהממשלה והעומד בראשה יממשו את המדיניות הלאומית אשר לשמה נבחרו.

עדו בן פורת , כ' בחשון תשע"ח

נבחר. חננאל דורני
נבחר. חננאל דורני
צילום: מירי צחי

באגרת שפרסם יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני לתושבי יהודה, שומרון ובקעת הירדן, ותתפרסם בשבת הקרובה בעלון "ישע שלנו", מציג לראשונה יו"ר מועצת יש"ע את תפיסת עולמו ואת העשייה אותה הוא רוצה לקדם.

דורני כותב כי זכותה של מדינת ישראל על הארץ מתבססת בראש ובראשונה על הזכות התנ"כית וההיסטורית. "רק הכרה בזכות ההיסטורית היא זו שהביאה להצהרות בלפור לפני מאה שנה ולהחלטה בוועידת סן-רמו שבאה בעקבותיה, החלטות אשר עיגנו את זכותנו ההיסטורית בתשתית משפטית בינלאומית".

יחד עם זאת, אומר יו"ר מועצת יש"ע כי "לדאבוננו, לאורך השנים חל כרסום בהכרה הבינלאומית הזו, כרסום שנבע מפחד ואינטרסים מחד, ואלימות והסתה מצד הערבים, מאידך".

על המשנה המדינית בה הוא אוחז אומר דורני: "אנחנו, תושבי יהודה, שומרון ובקעת הירדן, יודעים שהסיכוי לשלום אינו בוויתורים ובהקמת מדינת טרור ח"ו ביהודה ושומרון. אין מקום בארץ ישראל לשתי תנועות לאומיות סותרות, וממילא, חבל לשגות באשליות שסיבוב נוסף של משא ומתן עקר יקדם את השלום".

בהמשך הוא אומר כי, "זכינו להקים יישובים רבים והגענו להישגים מרשימים וכיום חיים כחצי מיליון תושבים ביהודה ושומרון, ורעיון שתי המדינות (שיש המתעקשים עדיין לראותו כחזון הציוני הנוכחי) רחוק מאי פעם".

בסיום מכתבו מתייחס יו"ר מועצת יש"ע לבעיית הכבישים העוקפים ואומר: "כשליח ציבור, אפעל יחד עם חבריי בנחישות ובתבונה כדי להביא לכך שממשלת ישראל והעומד בראשה יממשו את המדיניות הלאומית והציונית אשר לשמה הם נבחרו".