זוכה נאשם בתכנון פיגוע באילת

חליל נמרי, תושב מזרח ירושלים, אשר הואשם במעורבות בתכנון פיגוע תופת בבית מלון באילת, זוכה פה אחד - מחמת הספק.

שלמה פיוטרקובסקי , כ' בחשון תשע"ח

יעד התכנון. אילת
יעד התכנון. אילת
צילום: קובי פינקלר

שופטי בית המשפט המחוזי בבאר שבע החליטו לזכות את חליל נמרי, תושב מזרח ירושלים, אשר הואשם יחד עם אשרף סלאיימה, אף הוא תושב מזרח ירושלים, בתכנון פיגוע תופת במלון באילת.

בהכרעת הדין התמציתית אותה פרסמו הבוקר (חמישי) השופטים השופט אריאל ואגו, אלון אינפלד ואריאל חזק נאמר, "במהלך עיבוד חומר הראיות ותחילת מלאכת כתיבת הכרעת הדין, באנו לכלל מסקנה כי אפילו בהנחה שהודאותיו של הנאשם ואמרותיו של העד אשרף בחקירה הן קבילות, עדיין אין הראיות, בכללותן, מוכיחות את אשמתו של הנאשם מעבר לספק סביר".

"בהינתן מעצרו הנמשך של הנאשם, החלטנו להודיע על הזיכוי בהקדם, אף טרם שהיה ספק בידינו לפרט נימוקינו באורח סדור, בכתובים", הוסיפו השופטים והבטיחו לפרסם את נימוקי הזיכוי המלאים בתוך שלושים יום.

בכתב האישום נטען כי נמרי וסלאיימה הכירו במסגרת עבודתם המשותפת במלון באילת, וכי באוקטובר 2015 נפגשו השניים בביתו של אחד מהם והחליטו לבצע פיגוע נגד יהודים באשר הם יהודים מתוך רצון לנקום במדינת ישראל, וזאת על רקע גל הטרור הנוכחי.

חליל הציע תחילה כי יבצעו פיגוע דקירה וירצחו יהודי דתי. אשרף סרב בטענה כי בפיגוע מסוג זה הם עשויים להיתפס ואז לא תהיה משמעות למעשה שלהם. לכן הציע כי יבצעו פיגוע ע"י הטמנת מטען חומר נפץ בבית מלון באילת, וחליל על פי כתב האישום - הסכים.

השניים ביצעו תצפיות על המלון מבחוץ ומעקב אחר קבוצת דתיים שהתארחה בו, אחד הנאשמים אף נכנס דרך האינטרנט לסרטונים אודות אופן הכנת מטעני נפץ. כמו כן, הגיע אשרף לבית המלון לצורך איסוף מידע מקדים והכנה לצורך הוצאת הפיגוע אל הפועל. הוא הציג מצג שווא לפיו הוא מעוניין לשכור חדר במלון לתקופה, ובעילה זו ביקש לראות חדרים שונים במלון, והתעניין בין היתר בחדר הממוקם מתחת לחדר האוכל, מתוך מחשבה להטמין בו את המטען.

אשרף שאל את פקיד הקבלה ומנהלת המשק שאלות רבות שעוררו את חשדם בו, כגון: כמה כניסות למלון, תפוסת המלון, האם צפויה להגיע קבוצה של דתיים למלון וכו'. לאחר מכן עזב אשרף את המלון.

ערנותם של פקיד הקבלה ומנהלת המשק, אשר דיווחו להנהלת המלון ואנשי הביטחון, הובילה בסופו של דבר למעצרם של השניים, אשר אחד מהם זוכה כאמור היום, כשנתיים לאחר המעצר.