וושינגטון: מועצת יש''ע נאבקת בחרם

משלחת של מועצת יש"ע השתתפה בכנס ה-IAC ואירחה ביתן שהציג מוצרים מאזור יהודה ושומרון ובקעת הירדן. צפו

יוני קמפינסקי, וושינטון , כ' בחשון תשע"ח

הדוכן של מועצת יש"ע ב-IAC
הדוכן של מועצת יש"ע ב-IAC
צילום: מועצת יש"ע

השבוע השתתפה משלחת של נציגי מועצת יש"ע בכנס של ארגון הישראלים בארה"ב IAC שהתקיים בוושינגטון.

המשלחת, שיצאה בסיוע המשרד לעניינים אסטרטגיים, כללה את מנכ"ל מועצת יש"ע שילה אדלר, ראש מטה המאבק בחרם של מועצת יש"ע וראש המועצה האזורית בקעת הירדן דוד אלחייני, וראש העיר מעלה אדומים בני כשריאל.

בנוסף לפאנלים בהם השתתפו אדלר ואלחייני שעסקו במלחמה בחרם, אירחה המשלחת של מועצת יש"ע ביתן שהקימו באזור הכנס ושהכיל מוצרים שונים מיהודה, שומרון ובקעת הירדן. בין המוצרים שחילקו בביתן - תמרים מבקעת הירדן, חלווה ממפעל 'אחווה' שבאריאל, מוצרי חברת 'אהבה' שבמגילות ים המלח ויין מיקב פסגות שבבנימין.

"הביתן מראה מה הוא המאבק בחרם ומה המשמעות של החרם", אומר מנכ"ל מועצת יש"ע שילה אדלר. "יש ארגון בשם IAC שתומך בישראל ועוזר לנו, אנחנו ביחד עם המשרד לעניינים אסטרטגיים, ויחד עם המועצה האזורית בקעת הירדן, ובהובלת מועצת יש"ע פתחנו פה ביתן. הביתן מספר את הסיפור מהשטח. דרך האוכל, דרך הטעם, זוהי ההזדמנות שלנו להסביר גם בכנס הזה וגם בכנסים דומים ולתת להם כלים הסברתיים".

הביתן משך אליו אורחים רבים, ביניהם: שר החינוך נפתלי בנט, שלדון וד"ר מירי אדלסון, חה"כ מירב מיכאלי, הנהלת ארגון ה-IAC והעומד בראשם אדם מילשטיין, וכלי תקשורת ומכובדים רבים. בנוסף, נפגשה המשלחת עם קונסול ישראל בניו-יורק דני דיין, אשר כיהן בעבר כיו"ר מועצת יש"ע.

מועצת יש"ע נאבקת בחרם על ישראל כבר זמן רב, ולפני כשנה הקימה את המטה למאבק בחרם אשר בראשו עומד ראש המועצה האזורית בקעת הירדן דוד אלחייני. השנה, יחד עם המשרד לעניינים אסטרטגיים שנתן תקציב לנושא, ההתיישבות יוצאת למאבק בחרם הבינלאומי שיכלול נתינת כלים לתומכי ישראל בעולם, טקסים בין לאומיים, וכן אירוח של משלחות רבות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן.

ראש מטה המאבק בחרם של מועצת יש"ע וראש המועצה האזורית בקעת הירדן דוד אלחייני אמר, "אנחנו מתמודדים עם החרם מדי יום ביומו. רק הנזק הכלכלי בבקעת הירדן נאמד בכ-100 מיליון שקל בשנה. הדרך הזאת, שסוף סוף ממשלת ישראל לקחה אחריות על כל הנושא של מאבק בחרם הוא מאוד חשוב גם לנו".