היועץ שהואשם באנטישמיות מצטרף לפוקס

סבסטיאן גורקה, יועצו האסטרטגי לשעבר של טראמפ שהואשם בחברות בארגון ניאו נאצי, מצטרף לשורות רשת פוקס ניוז האמריקנית.

ניסן צור , כ' בחשון תשע"ח

ד"ר סבסטיאן גורקה (מימין)
ד"ר סבסטיאן גורקה (מימין)
צילום: סיון פרג'

רשת הטלויזיה האמריקאית הודיעה כי סבסטיאן גורקה, יועצו האסטרטגי לשעבר של טראמפ שהואשם בחברות בארגון ניאו נאצי, מצטרף לשורותיה.

הידיעה על חתימתו של גורקה ברשת "פוקס ניוז" פורסמה לראשונה על ידי המנחה המפורסם של הרשת, שון האניטי. במהלך ראיון עם גורקה הוא סיפר כי רשת "פוקס ניוז" חתמה על הסכם עם גורקה שישמש "כאסטרטג לביטחון לאומי עבור רשת פוקס ניוז" על פי ההודעה. גם דובר פוקס ניוז אישר כי גורקה מצטרף לרשת החדשות האמריקאית. מיד לאחר ההודעה הרדיופונית של הצטרפותו ל"פוקס ניוז" הודה גורקה להאניטי על המאמצים לצרפו לרשת החדשות האמריקאית. "היית תומך גדול, לא רק שלי אלא גם של הממשל והנשיא. זה נהדר לחזור להיות חלק ממשפחת "פוקס ניוז" הנפלאה" אמר גורקה.

גורקה שימש כיועצו לבטחון לאומי של הנשיא דונלד טראמפ, עד שהואשם כי לפני מספר שנים היה חבר ותמך בתנועת "ויטזי רנד" שהיתה בעבר מקושרת למשטר הנאצי.

גורקה הכחיש כי הוא חבר או תומך בתנועה הניאו הנאצית וסיפר כי הוא "לובש מדי פעם את המדליה של אבי ומשתמש בסמל V על מנת לכבד את מאבקו של אבי בטוטליטריות".

כאשר עזב את הבית הלבן אמר גורקה כי "הממשל החדש אינו אנטי מוסלמי מספיק". פרשנים רבים בארה"ב הביעו גם ספק באשר לרמת המומחיות וההכשרה של גורקה בנושאי ביטחון, וטענו כי ישנו פער גדול בין התעודות הרבות שהציג לבין עבודותיו ודעותיו.