תחנות תרבות

תחנות תרבות והפעם עם אבישי שטרית, 39, שחקן בערוץ מאיר לילדים, משחק את פולקע

יוסף ארנפלד , כ' בחשון תשע"ח

אבישי שטרית
אבישי שטרית
צילום: אילן בשור

סרט מומלץ:

לרוב אני רואה רק סרטים מצוירים. יש בהם ניקיון, תמימות, הומור מעולה ורגש שאין בסרטים של גדולים. הסרט "הכול בראש" ממש מראה מה הולך לנו בראש מבחינה רגשית ופסיכולוגית, ולדעתי מתאים לכל גיל. כל רגש ותכונה בתוכנו מאופיינים על ידי דמות, והסרט צולל אל הדינמיקה שבין הדמויות האלה. פתאום אנחנו רואים בסרט מצויר מה מתרחש בתוך תוכנו. מה תפקיד הכעס והשמחה? מה קורה שאחד מפסיק לתפקד?

דמות ספרותית שהיא מקור השראה בשבילך:

בעיקרון, סיפורים אמיתיים של אנשים מעוררים בי עניין ומשפיעים עליי. אם כבר לקרוא אז לקרוא סיפורים שקרו באמת ולא סיפור שמישהו המציא, או ספרות ילדים כמו 'יומני החנונית' - ספר שהבת שלי קוראת והמליצה לי, הוא כיפי וקורים בו דברים שקורים לכל אחד, זה מצחיק ומהנה. הם כתובים עם ניחוח של תמימות ילדים שאני אוהב.

שלושה שירים עבריים מועדפים:

אוהב מאוד את "השביל הזה מתחיל כאן" של אהוד בנאי, שיר שמתאים לכל התחלה חדשה ולכל רצון פתאומי לקום ולעשות ולהתמקד במטרה. אשתי המעריצה הכי גדולה של עידן רייכל, היא הייתה בתשע הופעות שלו, והמחשב אצלנו מנגן כל כך הרבה עידן רייכל שגם אם תכבה את המחשב הוא ימשיך לנגן עידן רייכל מכוח האינרציה. כל שיר של עידן רייכל מבחינתי תופס.

מה מצחיק אותך?

תמימות של ילדים. ילדים הם קורעים מצחוק, רק צריך להקשיב. הגיעה קבוצת ילדים לערוץ מאיר לביקור. בחזרה ליוויתי אותם במעלית. אמרתי להם: אם נרצה לקומה 3 נלחץ על מספר 3, אם נרצה לקומה 2 נלחץ על 2, ואם נרצה 1 נלחץ על 1. ומי יודע ילדים מה מסמלת האות כ' בלחצני המעלית? רגע של מחשבה ופתאום קופץ ילד מאושר ואומר: "כ' זה 'כי למטה'! (הכי למטה בהשמטה של הה"א)". זה מצחיק אותי בכל פעם כשאני נזכר בזה.

קבוצת ווטסאפ מעניינת שאתה חבר בה:

קבוצת הווטסאפ היחידה שאני חבר בה היא הקבוצה של חברי הילדות שלי מקריית ארבע - "השישייה הסודית", זאת הדרך שלנו לשמור על קשר לאחר שנפוצנו כולנו למקומות שונים. משאר הקבוצות אני יוצא בשקט ובאלגנטיות, ואז מקבל הודעות פרטיות כמו: "למה?", "מי פגע בך?", "יא אנטי חברתי!" וכו'.

שחקן שמהווה בשבילך מודל לחיקוי:

תמיד בכל גיל מאז היותי ילד ועד היום: ג'ים קארי. הוא מצחיק אותי מאוד מאוד מאוד. זה בדיוק ההומור שאני אוהב, והאמת שגם השוטר מלאכי מושפע ממנו לא מעט.

איזה תפקיד היית רוצה לשחק?

תפקיד קומי קורע מצחוק, או תפקיד דרמטי קורע מדמעות. ותודה לא‑ל גם על מה שביניהם.