גידף ילדים ישראליים אך לא יעמוד לדין

מוסלמי חבר מועצת העיר האג אמר שילדים ישראליים הם "רוצחי ילדים וכובשים עתידיים". הוא יועמד לדין על העלבת אישה שהתנגדה לדבריו.

גיא כהן , כ' בחשון תשע"ח

הולנד
הולנד
צילום: iStock

עבדו ח'ולני, מוסלמי חבר מועצת העיר האג בהולנד, כתב שילדים ישראליים הם "טרוריסטים ציוניים, רוצחי ילדים וכובשים עתידיים" – אך הוא לא יועמד לדין. כך הודיעו תובעים בהאג.

הדברים נכתבו ע"י ח'ולני בפייסבוק בזמן שילדים ישראליים ביקרו בעיר במסגרת משלחת "שגרירי ישראל הצעירים".

היומון ההולנדי "טלגרף" טען שאם ח'ולני היה אומר את הדברים על יהודים ולא על ישראלים, הוא היה מועמד לדין. בנוסף, נוצרה בעיה פרוצדורלית משום שהילדים עצמם לא הגישו תלונה נגד ח'ולני – אלא תנועת הנוער של המפלגה הפוליטית Reformed Party שאירחה את המשלחת.

ח'ולני מייצג את מפלגת האחדות האיסלמיסטית. הוא כן יועמד לדין, עם זאת, על כך שהעליב מספר פעמים אישה בשם אנקה ברונס, התומכת בישראל, ואשר ביקרה את אמירותיו בפייסבוק.

הוא כינה את ברונס "כלבה בלונדינית" וקרא לה "לעזוב את הולנד מיידית וללכת לגור בקולוניה ישראלית. תגנבי אדמה פלשתינית בחדווה ותראי איך יורים למוות בילדים פלשתיניים", הפטיר.

רב חב"ד המקומי, ינקי יעקובס, מתח ביקורת על ההחלטה שלא להעמיד לדין את ח'ולני על דבריו נגד הילדים. "כשמערכת המשפט מחליטה לאפשר דיבור כזה ע"י פקיד נבחר, שנכמה ילדים שיש להם במקרה דרכון ישראלי 'רוצחים', אנחנו כיהודים חייבים לעמוד ולומר שזה לא מקובל", אמר.