השר ישראל כץ:
אין יותר לבנון, יש איראן

"ישראל לא תאפשר לאיראן לרכוש נשק גרעיני", אומר שר התחבורה והמודיעין לערוץ 7 ומבהיר כי ישראל לא תהסס להשתמש ביכולותיה הצבאיות.

אלירן אהרון , כ' בחשון תשע"ח

ישראל כץ
ישראל כץ
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בראיון לערוץ 7 מתייחס שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ (הליכוד) לתהפוכות במזרח התיכון, על רקע התפטרות ראש ממשלת לבנון והשתלטות מאיימת של איראן על שטחים נרחבים סביב מדינת ישראל.

לדברי השר כץ, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מוביל את המאמצים לשינוי הסכם הגרעין. ''אני חושב שעם לחץ בינלאומי משמעותי אפשר למנוע מאיראן נשק גרעיני.

''אין במדינת ישראל מחלוקת בכלל, בכל הדרגים ובכל מערכת הביטחון, שישראל לא תאפשר לאיראן לרכוש נשק גרעיני ולכן אני מקווה שהמאמץ יישא פרי ואם זה יקרה ישראל בעצמה תצטרף לוודא שזה לא קורה''.

על ראש ממשלת לבנון סעד אל-חרירי שהתפטר מתפקידו אמר השר כץ כי ''מה שקרה עם אל-חרירי חשף את הפנים האמיתיות של החיזבאללה ואת מה שאנו טוענים וכל העולם עכשיו רואה: אל-חרירי היה עלה תאנה, למעשה לבנון זה חיזבאללה וחיזבאללה זה איראן ואנחנו רואים בזה קו אדום.

אתה תתמוך בפעולות מנע נגד כמו תקיפות חיל האוויר? "אנחנו לא מדברים על דברים כאלה אבל ישראל בעלת יכולות צבאיות, ביחד עם זה יש פתיחות בעולם להבין נוכח מה שקרה עם אל-חרירי שאין לבנון, יש חיזבאללה, ולכן הסנקציות על לבנון צריכות להיות חריפות ובעצם לפרוק את חיזבאללה מהנשק שלו. אני חושב שאפשר להסיר את האיום הזה ולהשיג את המטרה''.