פיגוע בגרמניה - בגלל המגנומטרים?

כתב אישום הוגש נגד מחבל שרצח אדם אחד ופצע שישה במתקפת טרור בסופרמרקט בגרמניה. הוא הסביר כי עשה זאת בשל גלאי המתכות בהר הבית.

ניסן צור , כ"ב בחשון תשע"ח

גרמניה
גרמניה
צילום: רויטרס

התביעה בגרמניה הודיעה כי הגישה כתב אישום בגין רצח נגד מוסלמי שדקר למוות תושב המבורג ופצע עוד שישה במתקפת טרור בסופרמרקט בהמבורג.

המוסלמי בן ה-26, ששמו המלא נאסר לפרסום וזוהה בתקשורת הגרמנית רק בשם "אחמד א.", הוא מבקש מהגר שבקשתו למקלט בגרמניה נדחתה על ידי הרשויות.

הוא מואשם כי בחודש יולי האחרון החליט לצאת למתקפת דקירות בסופרמרקט מקומי "במחאה על העוולות נגד מוסלמים בכל רחבי העולם" כדבריו.

המחבל סיפר גם כי המניע העיקרי למתקפת הדקירות היתה החלטתה של ממשלת ישראל להציב גלאי מתכות בהר הבית, לאחר מתקפת הירי שגבתה את חייהם של שני שוטרים בעיר העתיקה בירושלים.

בכתב האישום נאמר כי "אחמד א. ביקש לרצוח כמה שיותר גרמנים בעלי אמונה נוצרית. הוא מצא את ההגבלות על הכניסה להר הבית שהציבה ישראל כבלתי נסבלות ושגויות. הוא ביקש שיראו בכך מתקפה על רקע איסלמי ותרומה לג'יהאד העולמי".

אחמד א. פרץ בחודש יולי האחרון לסופרמרקט בהמבורג כאשר הוא חמוש בסכין ארוכה ודקר למוות את אחד מתושבי העיר ששהה במקום. לאחר מכן המשיך במתקפת הדקירות ופצע עוד שישה בני אדם ששהו בסופרמרקט.

"ראיתי אדום שמרוח כולו בדם רץ בצידו השני של הכביש עם סכין בידו, כאשר הוא צועק "אללה אכבר" סיפר אזרח המבורג בשם ראלף לעיתון "בילד".

כתב האישום מוסיף עוד כי "אחמד א. ראה בגרמניה שותפה ואחראית למצב באתר היהודי בקדוש בו מצוי גם מסגד אל אקצה. הוא טען כי על גרמנים ממוצא נוצרי למות ככפירה על תפקידם בחילול הר הבית".

משפטו של המחבל אמור להיפתח בקרוב. אם יימצא אשם, הוא עלול לספוג עונש של עד מאסר עולם.